Ucet za elektriku

Od: Datum: 26.03.14 22:57 odpovědí: 9 změna: 27.03.14 13:44

Jedna moje tetička dostala od ČEZ nebo nějakého jiného dodavatele el.proudu, to jsem už nezjistila, fakturu na asi 100 tisíc za rok. Má malý domek, kde moc nebejvá, často jezdí k vnoučatům a ještě jinam. Mívala platby tak asi pětinové. Možná se jí na to někdo napíchl, to ona neví a asi zjistit neumí, možná nějaký soused...

Musí to ona zaplatit? Může někde o revizi žádat? Je šance na uspech?

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.03.14 23:03

No to je problém, ale zaplatit musí. Pak dvě možnosti. Zažádat o překontrolování elektroměru a pak ci najít dobrého elektrikáře, který je schopný najít problém. Pak i investice třeba 5.000 se vyplatí. Pokud je zjištěn černý odběr od souseda, zavolat policii, sepsat protokol a buď soused dobrovolně zaplatí, nebo se to lehce vysoudí. Konkrétní rada na dálku se dá dát těžko.

Ohodnoceno: 2x

Od: samkovaosobne
Datum: 26.03.14 23:15

Dík. To ona taky tvrdí, že platit musí. Nechtěla jsem tomu věřit :(

kdo by mohl překontrolovat ten elektroměr? Dodavatel?

Datum: 26.03.14 23:40

nejdřív pozvat dobrého elektrikáře, jak doporučuje mapel a pokud nic nenajde, tak kontaktovat dodavatele, aby provedl demontáž a kontrolu cejchování elměru

tetička topí elektřinou? jakou má sazbu, kolik platí měsíčně? jaké má větší spotřebiče? nenechala něco zapnuté po dobu, co byla pryč?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.03.14 00:33

Vyřídím...

Sazbu nevím. Ale i kdyby neco nechala pár dní bezet, nemůže to být tak vysoka castka. To spíš ten černý odběr.

Datum: 27.03.14 00:23

pracuju z domu a casto v noci, cili porad svetla, 2 pocitace, monitory, tv, cerpadlo, bojler 80L, lednice, pracka, mam 3x6A jistic a zalohu platim 2 tisice, minuly rok jsem dokonce pul roku svitil vybojkou na pazitku a jine bylinky ;) a platil jsem 27000Kc

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.03.14 06:24

ještě zkontrolovat odpis stavu elektroměru, zda sedí počáteční a konečný stav elektroměru a faktury a taky je dobré zkontrolovat, zda sedí číslo odběrného místa a číslo elektroměru, někdy bývá problém i tam

Datum: 27.03.14 07:15

Jen pro jistotu, jak je to v tom domku s topením? Nenechává třeba puštěné přímotopy? Někteří lidé si neuvědomují, jak drahé topení elektřinou může být.

Datum: 27.03.14 11:44

Zkontrolujte tu fakturu, jestli není omylem uveden počáteční zůstatek z dřívějšího období. K výše uvedeným kontrolám (elektrikář, elektorměr) bych ještě doporučila průběžně sledovat odběr (každý měsíc si zapisovat samoodečet).

Pokud bude nějaký nepoměr, lze to řešit dříve než po dalším vyúčtování.

Datum: 27.03.14 13:44

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.