Jak se zbavit žlutého zbarvení u dom.pekáren

Od: Datum: 26.03.14 22:25 odpovědí: 10 změna: 28.03.14 09:56

prosím může mi někdo poradit jak se zbavit žlutého zbarvení na plastu domácí pekárny?mám ji teprve necelých dva měsíce a už je na plastu od pečení žlutá dá se to prosím vyčistit?reklamaci mi asi neuznají a nevypadá to hezky,co až v ní budu péci třeba rok to bude hrůza,může někdo poradit?posílám i nějaké obrázkySeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 26.03.14 22:53
avatar

Dobrý den, já bych zkusil CIF a žlutozelenou houbičku. Zdá se, že to víko špatně doléhá a horko poškozuje plast. Pokud je to hodně vyhřáté, tak to asi už vyčistit nepůjde - ale, zkusit to můžete. Zdravím!

doplněno 26.03.14 23:47:

Zkuste to opatrně na malém kousku a podívejte se, zda to nebude poškrábané.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 26.03.14 23:42

díky moc zkusím to

Datum: 27.03.14 01:52
avatar

nojo no, to se musí tvrdě umejvat (resp. otírat) po každém pečení...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 27.03.14 10:02

Netěsní víko pekárny. Nepoškrábat při čistění a reklamovat. Máte-li záruční opravnu poblíž, tak přímo pekárnu zaneste tam. A nebo se seznamu si vybrat záruční opravny, tak odeslat tyto fotky s popisem, počkat na vyjádření. Pravděpodobně vám nabídnou druhou pekárnu nebo peníze. Máte-li na výběr, berte peníze, připlaťte si na kvalitnější pekárnu. Peču několik let denně a tohle neznám.

doplněno 27.03.14 10:04:

Znovu koukám na fotky a něco by šlo jemně očistit a je nutné čistit po každém pečení, ne jen na vánoce.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 27.03.14 19:08

děkuji za odpověd čistím po každém pečení to přísahám a na vánoce jsem ji ještě neměla! a jestli mohu jakou máte Vy? můžete nějakou doporučit?díky s pozdravem ludmila

Datum: 27.03.14 19:37
avatar

hm, tak to asi opravdu bude něco s těsněním; tip?: no, já jsem chtěl hlavně podlouhlou vaničku, to jest aby byl co největší rozdíl poměru mezi kůrkama a hmotou chleba, taky je to větší obsah, což se dá využít při dělání menších dávek džemů - míchá se to samo (i se to stačí vařit) - jenže tyhle typy se dvěma packama (hnětátkama) jsou téměř zárukou poruchy - jedna packa je zpřevodovaná nějakou gumou nebo čím, co může velmi brzo povolit...
(při koupi novýho kusu pozor, aby bylo výslovně napsaný, že má záruku 2 roky (nebo víc, což asi teda sotva), jinak má faktickou (i když teoreticky pořád 2 letou) půlroční záruku (výdobytek nového občanského zákoníku - pokud moje tvrzení někdo bude zpochybňovat, ať si poslouží, nakonec nejsem právník, rozhodně ale vím, že přesně takhle to někteří obchodníci chápou, a teda budou uplatňovat))

doplněno 27.03.14 20:51:

no tak to nevim, jestli vás uspokojím, neznačková (no name), nejlevnější z Tesca...
(vlastně jsem k ní přišel legračním způsobem, koupil jsem v Tescu taky no name čtvercovou, za necelý dva roky se nějak neopravitelně rozbila (to eště platila ta skutečná 2 letá záruka), Tesco mi vrátilo tu asi tisícovku, a já jsem si za ní koupil tu podlouhlou dvoupackovou (a pro velký úspěch jsem přikoupil na jiný místo ještě jednu), zatím obě fungují, jenže to bude tím, že už skoro vůbec nepeču...)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.03.14 20:39

to je vše hezké ale co je to za pekárnu jste mi nenapsal(TIP?)žebych si jí třeba také pořídila

Datum: 27.03.14 21:20

koukám že si rád děláte legraci ale já to beru

Od: uska®
Datum: 28.03.14 09:56

Nevím, zda mi odpověď nesmažou, že dělám reklamu, ale zkusím poradit.

Mám zkušenosti s dobrými pekárnami - Moulinex, DOMO, Kenwood, Bielmeier. Záleží jakou velikost pekárny potřebujete. U nás je pekárna v provozu denně a to ne jen na pečivo, cokoliv potřebuji zamíchat atd. Z výše uvedených se mi jeví jako nejlepší Moulinexka. Mám pekárny dvě a při denním používání pekárna tři roky nevydrží (první koupená v Kaufu, záruka 3 roky). Takže já jim pekárnu v záruce vrátím. Jedna pekárna fakt vydržela přes záruku, takže jsem si vyměnila na záruku alespoň hnětací mísu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.14 21:06
avatar

pekarnu nemam, ale toustovac jde uplne krasne tekutym piskem

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.