Lepení obkladu

Od: Datum: 26.03.14 19:51 odpovědí: 3 změna: 26.03.14 20:23

Chci se zeptat jaký je správný postup při lepení obkladu a dlažby. Rekonstrujeme koupelnu, steré obklady jsou odstraněné. Samozřejmě to dělat nebudu, netroufám si. Jen chci vědět jestli to obbkladač bude "dělát správně".

Musí se stěny i napenetrovat před nanašením lepidla, popř. jak dlouho čekat po penetraci s nanášením lepidla? A lepidlo se nanáší jak na stěny, tak i na obklady? Použít i perlinku pod lepidlo nebo obklady? Lepidlo budeme mít mapei adesilex p9- je dobré?

Vím,že se nato mám zeptat obkladače, ale chci vedět jestli mi řekne pravdu a udělá to dobře. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.03.14 20:14

tak penetrace záleží na podkladu(doba působení záleží na výrobci) Lepidlo se většinou nanáší na stěnu jen když je vetší díra tak si může máznout ještě na obklad perlinka ne lepidlo dobré

A nebojte jestli vám to nebude dělat nějaký samouk tak to udělá dobře

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.03.14 20:18

Abych mohl zaplatit co nejvíce ,tak bych dalpenetraci,vrstvu lepidla s perlinkou a nato opět lepidlo a nakonec obklad či dlažba! Pokid chcete zbytečna´ě vyhazovat peníze,tak to tak udělejte!

Jinak jak jsem před chvíli "gůglil" tak mi přijde Vámi vyhlédnuté lepidlo jako dost drahé,má oblíbená značka stav.hmot cemix má flexilepidlo za necelé dvě stovky! ,leda,že by to bylo rychletuhnoucí (pochůzí,spárovatelné po cca8hodinách!)Penetraci nechte zhodnoti obkladačem dle prohídky "místa činu",já jsem spíše odpůrce,ale pkd je třeba,tak ji samozřejmě používám (posouzením stavu,v panelácích na holé panely vždy používám-jen pro upřesnění)

A postup-stěna (nová) se omítne,stará-dle stavu se opraví podklad (vždy aby byla rovina) a na to se natahuje zubatým hladítkem lepidlo,do kterého se klade obklad,podlaha-totéž co stěny,jen se natahuje s většími zuby.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.03.14 20:23

Většinou stačí stěnu vysavačem zbavit prachu.Přednost dávám lepení podlahy a pak teprve stěny.Je lépe,když je dlažba jako "zasunuta" pod obklady,nezatéká pak pod dlažbu.Poslední řadu lze podle nerovností podlahy přiřezat,popřípadě přibrousit.Okolo podlahy se spárování provede silikonem.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.