Odstranit silikon s akrylove vany

Od: Datum: 26.03.14 11:34 odpovědí: 6 změna: 26.03.14 22:49
Mam kolem akrylove vany silikon,ktery potrebuji ho odstranit.Ze zdi to jde dobre,ale na vane zustavaji prosky silikonu coz jde velmi špatně odstranit.Opatrne nozem a souranim prstem.Chemikalii nechci zkouset nebot bych mohl akrylovou vanu narusit.Nevite jak to odstranit nez souranim prstem coz je casove narocne.Diky.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.03.14 13:19

Samozřejmě existují odstraňovače vytvrzeného silikonu.

S vanou by to nemělo nic udělat. Nicméně bych to radši vyzkoušel.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.03.14 15:36

Mám to odzkoušeno, vaně ani obkladům to neuškodí, jde to o něco lépe. Ale jestli si někdo myslí, žr to stačí postříkat a pak otřít hadrem, tak na to zapomeňte. Určitě je dobré nožem nebo špachtlí odstranit co půjde a ten odstraňovač použít spíše na umytí zbytků. I tak je třeba tomu vydatně pomáhat a mechanicky seškrábávat.

Datum: 26.03.14 16:29
ano,pomaha to,ale velmi malo.Spachti a nozem mam praci na nekolik dni.To delam po milimetru,neskutecne.
Datum: 26.03.14 17:50

Zdravím . S různýma odstraňovačema silikonu mám špatné zkušenosti. Moc nepomáhají. Vyhozené peníze. Používám žiletkový nůž a rouno . Rounem odstraňuji i různé škrábance na akrylátových vanách.

Datum: 26.03.14 19:32
Mohu se zeptat co je to rouno?
doplněno 26.03.14 21:09: Myslite cistici rouno,jak jsem cetl na netu.
Datum: 26.03.14 22:49

Můžete. Používám http://www.obchod-vtp.cz/inde….php?cid=649&special=1&action= čistím tim měděné trubky před pájením.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.