Sousedi topením asi kazí ovzduší

Od: Datum: 25.03.14 21:40 odpovědí: 8 změna: 26.03.14 19:18

Dobrý večer,

máme všude na nábytku už několik měsíců hnusný prach, hnědý a černý, že mám hned po jednom tahu rukou špinavou celou prachovku, že ji musím za den vyprat. Nikdy to opravdu nebylo, prach byl vždy světle šedý. Máme stará špatná okna, takže hodně luftují. Tuším, kdo to dělá, ale jak to dokázat nebo zakázat? Sousedům se valí někdy z komína za dne tmavě hnědý hustý dým, občas to vidím, ale je to jen pár vteřin. Pálí staré stromy, které na kousky zpracovávají, myslím, že je to tím dřevem.

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ertl
Datum: 25.03.14 21:43
Poridte si nova okna.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.14 21:47
avatar

Můžete se za A. osdtehovat, za B. nahlasit na obecni urad at provede kontrolu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.14 21:51
avatar
A kdyz bude pálit mladé stromy tak to bude lepsi nebo co?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 25.03.14 22:38
OT: myslimze mlade stromy v celku budou mnohem lepsi.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 25.03.14 22:37
To mi reknete proc je topeni drevem brano jako vcelku ekologicke a soused pri paleni starych stromu kazi ovzdusi. Mozna to bude tim, ze bud prikladam uhlim nebo treba pilinama s vyjetym olejem. Uhli je v pohode, olej uz neni. Ale to vaas neuchrani od toho, ze vam netesni okna. Nebo divne vetrate.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.14 06:41

se mi líbí tyhle věcné odpovědi,které jsou spíše odreagováním jedinců.Proto sem raději moc nechodím. Ale k tématu. Topím také dřevem,jen dřevem. Při zatápění či po přiložení,zejména dřeva nebo odpadu s kůrou jde z komína tmavý kouř. A taky už tu byli policisté řešit stížnost některých neznalých věci,že pálím olej a gumy.Pak ale pochopili,že některé dřevo a zejména kůra obsahují více smoly nebo třísloviny a ta při hoření dává tmavý kouř.Ten ale ovzduší neškodí a neobsahuje žádné prachové částice či mastné saze.Může ale prášit kotel při vymetání či běžném čištění,protže ze dřeva je velmi jemný popílek, který při lajdácké práci může ovzduší znečistit. Pokud tedy máte dojem,že soused "škodí", dojděte se poradit na OÚ,kde jsou i k těmto účelům dobře placení úředníci,kteří mají v popisu práce takovou věc vyřešit dle zákona. Vždyť jim i drobní podnikatelé musí každoročně hlásit čím a jak topí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.14 07:30

Je jedno, jestli pálí mladé nebo staré stromy. Problém je v tom, že topí dřevem mokrým.

Mimochodem, to, že topení dřevem je nějak šetrné k prostředí je komerční lež.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kaj*
Datum: 26.03.14 19:18

Wow, se mi líbí Vaše odpověď!

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.