Oprava cihlových schodů

Od: Datum: 25.03.14 11:12 odpovědí: 2 změna: 25.03.14 12:36

Zdravím,

jedná se mi o opravu venkovních cihlových schodů. Jedná se o tři stupně ve venkovním prostředí a slouží pro stup do domu. Schody jsou z ostře pálených cihel stáří cca 100 let. V podstatě jim nic není ale z důvodu vyššího umístění nových plastových dveří a teréních úprav jsem si říkal, že bych tyto schody zašaloval a celé je "obalil" betonovou vrstvou cca 3cm. Chci se zeptat, zda-li je toto realizovatelné a popřípadě nehrozí-li v zimě problémy s praskáním betonu nebo jiná rizika. Nebo jaký by jste doporučili postup.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 25.03.14 11:37
avatar

Dobrý den, jenom vyslovím názor, že obalování betonem není asi moc vhodné a trvanlivé řešení. Volil bych možná venkovní, protiskluzovou dlažbu a dobře ji přilepit - tedy jenom na stoupací plochu. Možná i pěkné dubové fošny - dub ve vodě nehnije, ale tvrdne. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.14 12:36
avatar

Nemám zkušenost zrovna se schcody, ale kdysi jsem betonoval dvůr, vydlážděný takovými cihlami (beton 1:4 v tloušťce 5 - 15 cm). Tenkrát mě od toho známí odrazovali, že to bude praskat. Je to cca 30 let a nic zvláštního se s tím neděje. Ale těch pár schodů bych asi radši vykopal a odlil čistě z betonu. Pokud se rozhodnete pro původní řešení, určitě nešetřete na armovací síti.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.