Odpad z pračky a myčky odtéká do dřezu

Od: Datum: 25.03.14 03:47 odpovědí: 19 změna: 01.03.17 19:15

Zdravím všechny.

Nastěhovali jsme se s manželkou do nového bytu v cihlovém domě, v kuchyni je přívod vody na pračku a myčku a odpad je vyveden do sifónu pod dřezem. Problém nastal hned při prvním praní, resp. hned po připojení pračky. Pračka začne vypouštět všechno do dřezu, při některých programech vypustí i tolik vody, že dřez začne přetékat a voda se musí brát hrncema. Vůbec nevím, co s tím dělat, už jsem měnil i sifón, zkoušel jsem různě manipulovat s hadicema, ale výsledek je stejný. Dřez odtéká normálně a odpad v koupelně taky. Pokud by někdo měl nápad, co udělat, tak budu moc rád za jakoukoli radu. Instalatéra bych volal až na poslední chvíli.

Pro lepší orientaci přikládám video.


Díky moc, Zděněk K.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rv
Datum: 25.03.14 04:01

Odtok z dřezu je menší, než přítok z pračky. Pročistit odpad i za sifonem, pro začátek "zvonem".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.14 04:59
avatar

Nemáte odtok od sifonu (myslím tu boční trubku, co vede od sifonu) místo padesátky průměr čtyřicet milimetrů? Navíc může být odpadní trubka částečně zanesena, přecijen čerpadlo pračky má jiný průtok, než vzdušněná voda z baterie...

doplněno 25.03.14 05:01:

A taky zajistěte, ať svislá trubka sifonu není naražena až na jeho dno (uřezat).

doplněno 25.03.14 05:09:

Ale jak píše @ru, máte zanesený odpad za sifonem... Zvon zřejmě nepomůže, Koupil bych za dvě stovky protahovací pružinu, sundal sifon a odpad protáhl až do hlavní stoupačky.

http://www.i-domacipotreby.cz…/protahovaci-pruzina-5-m.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.14 05:53

Každý máme jinou zkušenost. Já bych napojil odpad z pračky i myčky až za dřez,pokud je tam trochu místa. Možná by stačilo na trubku z dřezu dát odbočku T a další odpady sem napojit. Proti zápachu z potrubí se místo sifonu používá "roháček" s kuličkou.Já jej používám. Chce to trochu zručnosti. Vycházím z toho,že v normálním sifonu je pro odtok zúžený prostor ,který je spočítán na odtok vody z dřezu "samospádem" . Ale z myčky či pračky je voda pod tlakem z čerpadla a tak si hledá snažší cestu,byť je to vzhůru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.14 07:20

Já bych na problém šel trochu vědecky.

Zašpuntoval bych dřez a nalil do dřezu kýblem odměřené množství vody (například 20litrů nebo kolik se vejde po boční přepad.). Potom bych vytáhl špunt a zapnul stopky. Až všechna voda z dřezu odteče, tak mám zastavím stopky a spočítám si průtok vody.

Potom bych to stejné změřil s osazeným sifonem ale odpad ze sifonu by tekl do nějaké větší nádoby.

Pokud bude čas vypouštění dřezu stejný jako při prvním pokusu, je problém v sifonu. Pokud bude čas výrazně kratší (voda odteče rychleji, tak je problém v potrubí za sifonem, které teď není připojené.

A ještě k tomu odebírání vody kastrolem. Proč prosím tě nevypneš na pět minut pračku a nepočkáš, až ta voda ze dřezu odteče?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.03.14 08:07

Mám to přípojený zrovna tak již 25 let. Stalo se to samé vždy když se přicpal odpad.Když se pravidelně čistí tak není problém. Souhlas s colombem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.14 12:41

Zdravím. Píšeš , že dřez odtéká normálně. To je trošku divný. Odtéká normálně i když ho zašpuntuješ napustíš a potom odšpuntuješ? Více než video dřezu by nám tady pomohla fotka zapojení sifonu. Tam by mohl být ten problém. Zkus tu fotku ještě dodat.

doplněno 25.03.14 12:45:

ernie - ta pružina také není žádný zázrak. Víš jak vypadají tuky v odpadu? Představ si pružinu jako prst , který strkáš do teplého sádla. jak ten prst vytáhneš , tak se díra zase uzavře. daleko více se mi osvědčila chemie ,vřelá voda (né z konvice , ale z toho největšího hrnce) a hajzlzvon.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zdendak*
Datum: 25.03.14 13:01

Díky všem za rady a odpovědi. Ještě jsem zapomněl dodat, že jsem odpad několikrát prolil hydroxidem sodným a spirálou jsem ho taky zkoušel čistit, ale bohužel bez výsledku. Jinak dřez odtéká normálně, ale když vypouští pračka, tak jakoby nestíhá brát. Ještě tedy přikládám fotku sifonu.

Od: hujer123*
Datum: 25.03.14 15:16

To se vám to musí vracet i do myčky a naopak z myčky do pračky. Vtěch spotřebičích to musí vypadat vábně.

Až to budete čistit nějakou chemií, nelijte nebo nesypte to do sifonu, ale rozpojte sifon a jeho posledmí kolínko otočte nahoru a do kolínka dejte přípravek a pak zalijte horkou vodou, nejlépe to udělejte večer nabo před odchodem do zaměstnání a nechte co nejdéle působit, zakryjte třeba igelitem kvůli zápachu. Když to dáte do sifonu, do potrubí se už dostane přípravek naředěný a méně účinný. No a samozřejmě tomu pak pomozte pérem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.14 12:54
Zdravím. Já jsem tedy jen holka a proto tomu prd rozumím. Jen mě napadlo, že v zapojení problém asi nebude. Protože bývalým majitelům to asi fungovalo normálně. Nevěřím, že by s tím nic nedělali a odebírali vodu z dřezu. My to máme také tak (12 let) a ani po koupi nové pračky nebyl problém.
Spíš bych se přikláněla k ucpaným odpadům. Vždyť při mytí nádobí není na odpad takový nápor najednou jako při vypouštění pračky.
Zkuste hydroxid sodný nebo již zmiňovanou pružinu. Přeji, ať to funguje. M
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.14 15:13

Díky za fotku. To zapojení , až na nějaké drobné kosmetické vady ( chápej to tak , že kolega se musí prvně pomluvit) vypadá celkem vpořádku . Je to záhada. Ještě bych odmontoval ty převlečky z hadic a ten kus sifonu s těma odbočkama a podíval se do něj. Jednou se mi stalo , že v tom byly od výroby nějaké přepážky ,které jsem musel odstranit. Jinak opravdu nevím . Jestli naliješ do dřezu kýbl vody a ten normálně odteče , tak by to muselo vzít i takto zapojenou pračku.

Pak je tady ještě jedna možnost a to výustek na pračku zaslepit . Do odpadu co kouká ze zdi dát odbočku 50x40 do ní redukci 40 x 32 a do ní nadomítkový sifon na pračku http://www.hezkekoupelny.cz/i…kovy-sifon-nadomitkovy-chrom/ bílý ! Né chrom ! A z odbočky pokračovat na sifon od dřezu. Jestli to ale 100% pomůže to nemohu tvrdit . Pokud né tak to může být snad jenom ten ucpaný odpad. Hodně zdaru a pevný nervy.

doplněno 25.03.14 19:05:

Ještě bych dodal , že ty dvě svislé trubky od sifonu zkrátit tak , aby dole to Učko bylo co nejkratší..Zbytečně velký odpor a možnost zanášení. Pokud na ten problém přijdeš , tak dej vědět. Vrtá mi to v hlavě čím by to mohlo být.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.14 21:06

Tak ani já nevidím žádnou zásadní chybu v zapojení.

Napadá mne ještě tento pokus: napusť do dřezu několik litrů vody a nech vodu odtéct do současného odpadu. Poté co voda odteče, tak počkej asi 5minut, mezitím si najdi nějakou tyčku (ideální by byla plastová trubička o délce asi 50cm). Strč tuto trubičku přes mřížku dřezu až do sifonu. Označ si fixem hloubku zasunutí trubičky vůči mřížce ve dřezu. Potom zacpi vršek trubičky prstem a trubičku vytáhni z odpadu. Označ si hladinu vody v trubičce.

Já mám podezření, kterému se mi nechce věřit, ale je to asi poslední možnost: Pokud ta odpadní trubka ve zdi vede nahoru a je zaústěná do nějaké stoupačky těsně pod úrovní dřezu, tak ta voda z pračky zákonitě nestihne odtíkat. Ale jestli to takhle někdo smontoval, tak mu patří přerazit obě ruce.

Napiš nám sem jak vysoko v sifonu je hladina vody, kterou jsi naměřil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zdendak*
Datum: 25.03.14 22:20

Ještě jednou díky všem moc za odpovědi a rady. V týdnu postupně vyzkouším několik rad, co jsou zde popsané a určitrě dám vědět. Ale taky mám podezření, že je ta odpadní trubka napojená úplně špatně. Ještě se ozvu :)

Datum: 26.03.14 21:55
avatar

Udělej si na těch hadicích odlehčovací úvazy. Až se ti to zlomí, tak bude sranda.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.14 23:55

colombo - z té zdi kouká HTéčko a vypadá velice nově. Nějak se mi nechce věřit , že by to někdo tahal do kopce. Možná , že by to bylo v nule , ale nemůže to jít až skoro pod úroveň výpustě z dřezu. Takovej magor snad nikdo není.A dřez se plnil až po vršek a přitom normálně odtýká. I když . Jak ty říkáš je to ta poslední možnost

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luhrik
Datum: 11.08.14 20:43

ahoj,

mám uplně stejný problém...dobrali jste se už nějakého řešení?dík

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: lego®
Datum: 11.08.14 20:50
avatar

A stava se to vzdy pri prani nebo jen pri prani + myti nadobi?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luhrik
Datum: 11.08.14 21:00

stává se to při praní i při odtoku z myčky...ještě ke všemu to vydává takové divné bublavé zvuky

doplněno 11.08.14 21:08:

vše je stejné jak se popisuje výše...zkusím ještě taky pořádně pročistit trubky (sice už jsem to zkoušel ale zkusím to ještě jednou)...pak už to může být asi vážně v nějakém špatném zapojení, ale nedokážu si vysvětlit kde. Dříve se mi stávalo, že se mi dostávala voda z pračky do myčky...pak jsem nějak přemístil odpadní hadice a začalo to dělat tohle. Zkoušel jsem to několikrát přepojovat a tohle je (podle mě) ten nejlepší výsledek.

Díky za jakoukoli radu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.14 21:25

Já teda nevím, nechci to všechno číst, ale můj úsudek je ten, že vinu na špatné činnosti odpadu nese jednoznačně zcela ignorovaná míra požadované výšky odpadu od podlahy, která má být 50 cm - a podle mého názoru je u vás max. poloviční. ( A to ještě nikdo z vás ani nás neví, jaké spády odpadních trubek jsou ve stěně...)To se pak nedivím, když máte všechno čisté a neteče to..., fyzikální vlastnosti a zákonitosti musí být dodrženy.. Je sice pravdou, že čerpadlo z pračky vodu tlačí, ale je asi pohodlnější pro tok odpadní vody spíše stoupat do dřezu., než využívat malého spádu. Ale to tvrdím pouze jako laik praktik.., zdejší instalateří mne možná roznesou na kopytech, ale voda vám stejně nepoteče..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: libor001
Datum: 01.03.17 19:15

Hmmm, právě se mi to stalo po druhé v životě. poprvé mi vytekla voda z vany v patře, v kuchyni z dřezu o patro níže. "Samo se to" opravilo. Po 5 letech znova, ale neodtéká. Sice jsem v kuchyni dělal myčku i s odpadem, ale podle rady jsem tam dal mezi myčku a odpad nejakou krabici, zpětný ventil, ale ten je kvuli nedostatku místa hned u odpadu zazděný. Voda mi stojí v dřezu? Zítra koupím pružinu a uvidíme

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.