Výběr lednice

Od: odpovědí: 10 změna:

Potřebuji koupit lednici, která bude umístěna v chladné místnosti v zimě 5 - 10 st. V parametrech nových lednic je klimatická tř. +16 až +38. Nebude se lednice vypínat, když klesne teplota.

10 odpovědí na otázku

1x

No nedá mi to když tu čtu tyto podivné rady , zatuhlý olej a podobně , olej je speciální nízkotuhnoucí -protože obíhá spolu s chladivem ve výparníku je i kolem mínus 35 stupňů , tak jak by zatuhnul někde na chatě ,prostě nesmysl.Klidně si zakupte lednici jaká se Vám líbí , dejte na chatu a opravdu tak můžet ušetřit něco málo na spotřebě , nic jiného se nestane.Zdravím.

0x

Nevím jak myslíš vypínat?termostat ji vypíná i v teple, Klidně ji tam dej ušetříš na elektřině

doplněno 24.03.14 22:00:

nevím co tam múže zatuhnout ale já mám mražák pod šopou kde je venkovní teplota (mrazím tam maso pro psa) 3roky a zamrzlo tam akorát to maso :-D

V teple ano, ale chce ji dat do chladne mistnostni.

K dotaza nikdy nebude lepsi odpovede, nez to vyzkouset. Ja bych rekl ze to pujde, nemel bych moc strachu. Ikdyz uz sem videl lednicky kterym to dobre nedelalo.

0x

Moderní ledničky skutečně nejsou stavěné do chladných místností. Při příliš nízké vnější teplotě se však může stát, že zhoustne olej, který je náplní motorkompresoru a ztíží se tak jeho start a zvýší tlaky v chladícím okruhu, což může vést k poruchám. Případně lednička vůbec nesepne a potraviny se zkazí. Teplota místnosti musí být v mezích uvedených pro jednotlivé třídy výrobku:

Třída . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Teplota

SN (subnormální) . . . . . . od +10°C do +32°C

N (normální) . . . . . . . . . . od +16°C do +32°C

ST (subtropická) . . . . . . . od +16°C do +38°C

T (tropická) . . . . . . . . . . . od +16°C do +43°C

Díky moc, taky myslím že by se ta teplota měla dodržet. Ale je to na chalupu kde je fakt zima. Tak co teď?

a jak to asi dělali lidé v 19 století bez lednic a elektriky - protě nechat ve vařence nebo viset na háku. M.

0x

tazatelko pro mě je teplota 5-10 st právě takovou, jakou potřebuji k uchování potravin, pak nechápu proč si chcete ještě pořizovat lednici, když uvádíte že v místnosti máte teplotu jako v lednici. doma máme lednici nast. na 8st C. Souhlasím s názorem, že pro lednici je třeba obvyklá okolní teplota nad 15t C.

Treba chce vyuzivat mrazak. A ani vy nemate v cele lednici nastavenych tech 8°C, Co policka to jina teplota a kdo vi na co tu lednici chce tazatelka pouzivat.

treba chce dát nekoho/neco k ledu :-D

Trefil jste to přesně, potřebuji to hlavně kvůli mrazáku, na maso a zeleninu ze zahrady. V létě je tam samozřejmě teplota ideální, těch předepsaných 16st a více.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]