Pásová bruska Parkside - klín.řemínek

Od: Datum: 24.03.14 15:45 odpovědí: 3 změna: 25.03.14 07:18

Pásová bruska Parkside se cca po 1hod.práce (s nejjemnějším smirkem,dodávaným v sadě- hrubost 150) zastavila,ale motor stále běžel.Po jednoduché kontrole po krytem pohonu pás.brusky jsem zjistil,že je prasklý klín řemínek.Schválně píši řemínek, protože se jedná o silně pod dimenzovanou součástku,která by snad mohla pohánět dětskou hračku,ale ne brusku která při práci klade jistě odpor díky brusnému papíru.Zdůraznuji,že jsem na brusku netlačil a byla zatížena pouze vlastní vahou,ale přesto praskla.Musím také říci,že uvedená 1hod.práce ze zcela novou a poprvé použitou bruskou byla přerušována a tak její chod byl minimálně o polovinu kratší.Bruska ale vypadá že by mohla být i celkem dobrým pomocníkem,jen kdyby se na důležité součástce nešetřilo.Po reklamaci v obch.LIDL jsem byl upozorněn,že bude kdesi prohlédnuta (prý ve Staré Boleslavi) a dle toho se i reklamace bude řídit.Přijde mě to,že to je levný tahák na peníze.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.03.14 20:19

Zdravím,
nevím, jaký typ pásové brusky z LIDLu máte, ale já si tam pásovku kdysi koupil taky a zatím spokojenost.
A rada pro vás - kvůli takové drobnosti jako je pprasklý řemínek, neřešte reklamaci, ale vezměte návod, tak je (většinou vzadu) uveden servis pro ČR. Tam zavolejte (je třeba, abyste měl k dispozici označení brusky a další údaje ze štítku stroje) a poptejte přímo ten přísllušný náhradní díl. Cena bude "00nic" a vy budete moci brusku používat.
Řešil jse ted takhle taky jeden výrobek z LIDLu ze zahradní techniky a stačil mi k vyřešení jeden telefonát.

Ohodnoceno: 3x

Od: asd*
Datum: 25.03.14 00:39

Pokud je vadný, tak v Lidlu to není problém vyreklamovat.

Mmch. ten řemínek je zároveň pojistka proti přetížení, proto nemůže být masivní. Ovšem běžnou práci musí vydržet, takže to vidim na vadu řemínkku.

Ohodnoceno: 0x

Od: 111®
Datum: 25.03.14 07:18

uvad do 1/2 roku se má za to, že vada vyšla už z výroby...

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.