Jak nalepit tapetu

Od: Datum: 24.03.14 15:14 odpovědí: 5 změna: 11.04.14 12:26

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, koupila jsem vliesovou tapetu na zed.. zed je nově natažená a napenetrovaná, zakoupila jsem i speciální lepidlo na vliesove tapety ale ta tapeta vůbec ale vůbec nedrží, nevíte co s tím? Čím by to mohlo být?

Tapetář si řekl že mi to vytapetuje za 3500,- místnost 2,5 na 3 m a to se mi teda dát nechce... Díky moc za odpověd


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.03.14 15:54
avatar

Vliesovou tapetu jsem lepil na novou omítku minulý týden. Stěnu jsem nejprve napenetroval řídkým lepidlem, po zaschnutí jsem stěnu natřel lepidlem. Tapeta drží velmi dobře. Už si nepamatuji název, lepidla, ale také bylo určeno pro vliesové tapety. Jedna z příčin vašeho neúspěchu může spočívat v příliš řídkém lepidle. Vím, že práškové lepidlo nebudete vážit na lékárnických vahách, ale rozředěné lepidlo by mělo mít konzistenci jako rosol. Také mě připomínalo rozmíchný škrob, než se vlije do vody při škrobení prádla.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.03.14 16:47
avatar

I když je lepení vliesové tapety na lepidlo na zdi relativně jednoduché,vyžaduje především rychlou práci.Lepí se vlastně přímo z roličky.Především je nutné,aby lepidlo bylo dostatečně viskozní.Řídké lepidlo odsuzuje lepení k neúspěchu.

Osobně ale volím lepení klasickým tapetářským postupem.Nastřihám pruhy a lepidlo nanesu na tapetu.Pás tapety přiložím na stěnu a uhlazuji odshora dolů a vytlačuji bubliny.Druhý pruh pak lepím těsně k prvnímu pruhu,spíše okraje tlačím do sebe,aby nevznikla mezera.Ideální je,pod spoj obou pruhů stěnu natřít barvou,jako je barva tapety.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: deee
Datum: 24.03.14 19:47

Ano, přesně jako rosol.. je to toto lepidlo : http://www.dimex-tapety.cz/le…uro-3000-vlies-200-g/d-70644/

na zdi to prostě nedrží, neznáte jiné lepidlo které by drželo? Ta tapeta vůbec nemá tendenci se přilepit.. když jsem vystřihla tapetu 2 cm na 2 cm a přilepila tak to taky vůbec nedrželo... zed je natažená do lepidla a zatočená.. nebo tak nějak to přítel říkal...

Datum: 24.03.14 23:58
avatar

Pokud je napenetrovaná stěna a rozdělané lepidlo konzistence medovité,válečkem nanesu lepidlo na stěnu,ale jen tak 30 cm odshora.pak položím tapetu,přihladím a nanesu dalších 50 cm lepidla.Opět přitlačím a tak postupuji až dolů.

Lepidlo si připravím den dopředu a neustále míchám.Používám lepidlo Metylan speciál.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: roger
Datum: 11.04.14 12:26

Ono rady jsou někdy nanic, každá zeď je jiná, každá tapeta se chová jinak. Pokud chcete, tapetuji standardně roli za 600,- se vším všudy. Odkud jste?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.