Světlo nesvítí

Od: odpovědí: 18 změna:

Žárovky OK,Jistič OK, tak jsem kouknul na vypínač. Kontakty na vypínači vůbec neukazují žádný proud. Odmontoval jsem vypínač a samotné vodiče taky úplně bez proudu. Prostě to nechápu když barák je starý asi 10 let. Kde ještě hledat chybu? díky

18 odpovědí na otázku

 

 


4x
avatar magdon

"Kontakty na vypínači vůbec neukazují žádný proud"

V první řadě by bylo dobré si ujasnit pojmy. Jak a čím jste měřil na vypínači proud? Neměřil jste napětí? Jestli ano, proti čemu jste napětí měřil? Mezi kontakty vypínače, nebo proti nuláku, který vypínačem prochází?

(mimochodem, pokud nedokážete na tyhle otázky odpovědět, doporučuju opatrně vypínač zase zašroubovat a zavolat elektrikáře).

doplněno 24.03.14 13:59:

York - Dobře, takže jste měřil napětí mezi kontakty vypínače. Že jste tam nic nenaměřil, znamená, že je přerušený okruh jistič - vypínač - žárovka - nulový můstek v rozvaděči. Jestli máte zkoušečku s doutnavkou (fázovka ve tvaru šroubováku, tužky či něco podobného), měla by se při doteku na přívodní svorku vypínače rozsvítit. Když vypínač zapnete, měla by svítit na obou svorkách. Pokud používáte tzv. "vadasku" (zkoušečku ZN-1) a měříte oběma hroty mezi svorkami vypnutého vypínače (předpokládám klasickou žárovku), měl byste tam něco naměřit (úmyslně píšu "něco", protože máte v okruhu zařazenou žárovku lustru, takže napětí bude nižší). S našroubovanou úsporkou tahle metoda možná fungovat nebude, ale novější typ zkoušečky by i tak měl něco ukázat. Jestliže tam nic nenaměříte, je závada pravděpodobně v lustru (že je žárovka nová neznamená, že je dobrá). Často bývají vyhřáté a uvolněné dosedací kontakty v objímce žárovky. Takže při vypnutém jističi (radši hlavním) kontakty lehce malým šroubovákem napružte.

doplněno 24.03.14 14:03:

Do rozvodných krabiček ve zdi radši jakožto "neelektrikář" ve vlastním zájmu radši nešťourejte. Může se stát, že v lepším případě Vám nebudou svítit světla, v tom horším se rozsvítíte Vy osobně.


Dobře , nejsem elektrikář tak se vyjadřuje obecně. Prostě zkoušečkou se dvěma kontakty . Měřím mezi všemi vodiči navzájem a nic.

Zdravím,
pokud nejde proud do drátů v krabičce vypínače, porozhlídněte se, jestli nad vypínačem někde ve zdi není nějaká rozvodná krabice. Pokud ostatní světla svítí a jen tohle jedno ne, hledal bych problém nejdřív ve vypínači a pak jít po drátech do té krabice (postup směrem od spotřebiče k jističi).

mezi všemi dvěma vodiči na vypínači? nebo je jich tam více? měřil jste před rozebráním vypínače napětí na kontaktech v objímce pro žárovku?

ale stejně je to práce pro znalého!

 


0x

vypadlý či povolený kabel v jističi? to že je jistič nahozen neznamena ze je funkční takže varaskou nejdřiv změřit jistič pak kontakty jističe s kabelem pak už jen přerušený kabel

 


Ten jistič je na víc světel která svítí!

 


0x
avatar joudic

sroubovakova zkousecka stoji 12Kc

 


0x
avatar mapel

Jak si pročítám odpovědi a reakce tazatele, tak si myslím, aby se obrátil na věštírnu. Elektřina jako součást fyziky má sné zákonitosti, názvy abez nich je těžká domluva. Pokud se nedokáži vyjádřit, tak to nemohu schvalovat na jiné. To co lajk pokládá za nepodstatné je pro odborníka opakem.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]