Zapojení nové zásuvky

Od: Datum: 24.03.14 12:58 odpovědí: 4 změna: 24.03.14 19:05

Ahoj, vyměňoval jsem starou zásuvku za novou. Ta nová nemá klasické šroubky, ale vodiče se do ní zastrkávají jako do wago svorky. Máme ještě starou hliníkovou instalaci TN-C, tak se chci ujistit, že jsem to zapojil správně.

Správně by se měla klema vést "v kuse" nejprve na kolík a pak na nulák, tady to nešlo, tak jsem vytvořil klemu z nového vodiče a jeden konec strčil do dírky PE a druhý do N. Vodič PEN do dírky pro PE. Je to tak dobře?

Dále jsem měl problémy s tím hliníkem...Samozřejmě se mi ho podařilo zlomit, ale naštěstí ještě šel zapojit. Také vůbec nešel zastrčit do těch dírek, zlatá klasická zásuvka, nevím možná je to rukama, ale fakt to nešlo... Pak zase ta zásuvka nešla vsunout do krabice. No hrabal jsem se s tím asi přes hodinu. Co se dá dělat pokud už je hliníkový vodič krátký a nejde zastrčit do zásuvky? Pokud bych ho nastavil čokoládou, tak jí zase nezasunu se zásuvkou do krabice.

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.03.14 13:16
avatar

V podstatě to máte dobře. Jen tenhle způsob připojení není moc vhodný pro AL vodiče, zásuvky se šroubky se stále dají běžně sehnat.

doplněno 24.03.14 13:19:

Pokud už máte vodič tak krátký, že se nedá připojit a pod zásuvku se Vám nevejde svorka, tak i když se Vám to nebude líbit, zbývá jen jedno řešení - majzlík.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: zepe®
Datum: 24.03.14 13:32
avatar

také jsem měl kratký kablik do vypínače .čokolada se nevesla tak jsem vzal majzlik a do zadni steny krabicky jsem vykutal otvor tim jsem hloubku krabicky zvetsil cca o 2cm a v poho :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.14 18:21

Hliníkový kabel jde napojit pod zásuvkou vago svorkou ale je lepší použít ještě pastu když se použije hliník s mědí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.03.14 19:05

Když už náhradu tak šroubovou (běžný sortiment) a pokud je málo místa lze použít nástavný rámeček http://www.koposkatalog.cz/detail.php?id=7097 ,

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.