Lze stavět na trvalém travním porostu?

Od: Datum: 23.03.14 20:39 odpovědí: 3 změna: 24.03.14 22:59

Dobrý den, vlastním pozemek, který je rozdělen na dvě části. Jeden je vedený jako trvalý travní porost, druhý jako ostatní plocha. Pozemek je v územním plánu vedený jako přírodní plocha a je v nezastavitelném území. Na pozemku mám přístřešek a pastvinu pro koně. Stavba přístřešku není nikde hlášena, nemá žádné betonové základy, ale ani jsem ji na stavebním úřadu neohlašovala. Pozemek je opravdu velký a je zde nádherný výhled a já si stále pohrávám s myšlenkou, že bych si tu chtěla postavit alespoň chatičku. Stačila by mi dřevostavba bez základů, jen postavená na nějakých těch patkách, velikostně tak 3+1, samozřejmě napojená na vodu a elektřinu(voda i elektřina v dosahu pozemku). Slyšela jsem, že stavba bez základů a do určitých m2 a výšky se musí jen ohlásit stavebnímu úřadu. Ale to se asi vztahuje pouze na stavby na stavebních pozemcích. Nemáte prosím někdo nějakou zkušenost či radu, jak se zachovat v takovéto situaci? Dá se s tím něco dělat? Děkuji předem za každou radu. Nikol


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.03.14 20:52

Evidenci katastru nepodléhají dle katastrálního zákona následující stavby:

drobnou stavbou stavba s jedním nadzemním podlažím, pokud její zastavěná plocha nepřesahuje 16 m2 a výška 4,5 m, která plní doplňkovou funkci ke stavbě hlavní, a stavba na pozemcích určených k plnění funkcí lesa, sloužící k zajišťování provozu lesních školek nebo k provozování myslivosti, pokud její zastavěná plocha nepřesahuje 30 m2 a výška 5 m; za drobnou stavbu se nepovažuje stavba garáže, skladu hořlavin a výbušnin, stavba pro civilní ochranu, požární ochranu, stavba uranového průmyslu a jaderného zařízení, sklad a skládka nebezpečných odpadů a stavba vodního díla.

viz § 2 zák. č. 256/2013

Silně pochybuji, že se Vám do 16 m2 vejde 3+1. Vaše šance je pouze ve změně územního plánu, kdy by se Vaše parcela dostala do zóny určené k zastavění... ale pak sbohem nádhernému výhledu...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss®
Datum: 23.03.14 21:19

Chatička 3 + 1 do povolené plochy takové stavby? Snad při dodržení plochy to hloubit... Třeba si nastudovat stav. zákon, co postavit, aby se mu vyhovělo i s ohlášením a též vlastním choutkám... Třeba na stromě ...?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ga
Datum: 24.03.14 22:59

Doporučuji navštívit místně příslušný stavební úřad a zajímat se o umístění konkrétního stavebního záměru mimo zastavěné území, s největší pravděpodobností však narazíte a v daném místě Váš sen neuskutečníte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.