Paropropustná pojistná folie

Od: Datum: 23.03.14 18:54 odpovědí: 3 změna: 23.03.14 21:27

Dobrý den, mám dotaz na paropropustnou pojistnou folii- difúzní folii? Jakou mi doporučíte (či zda je to nutné) položit na vatu na podlahu půdy. Bojím se aby mi vata nevlhla od střechy. Skladba stropu pod půdou je sádrokarton, parotěsná folie, vata mezi trámy potom by měla přijít paropropustná pojistná folie? Půda je nezateplená (od střechy). Na půdu občas musí kominík, jinak je nevyužitá, na paropropustnou pojistnou folii přijde ještě pár pochůzných prken (jen pruh pro pohyb na půdě). Jakou folii by jste mi doporučili v dobrém poměru cena/kvalita. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.03.14 20:28
avatar

Vaše skladba je neúplná, chybí:

Skladba stropu pod půdou je sádrokarton, parotěsná folie, vata mezi trámy, vata nad trámy, potom by měla přijít paropropustná pojistná folie? (jinak jde o náznak zateplení.)

Odpověď na vaší otáku je, není nutná, ale vhodná kontaktní difuzka stačí Jutadach 95, nebo jděte jen po ceně. Musí být ale kontaktní.

doplněno 23.03.14 21:13:

Takže máte vatu mezi trámy a pod trámy?

celkem 25 cm

To by bylo asi na 3+

doplněno 23.03.14 21:30:

Tak to mám nějak pomotané..

ve stropě je 20 cm, pak je půdní prostor, a na kleštinách je 5 cm vaty?

To je blbě, nebo blbě chápu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: rosty
Datum: 23.03.14 21:04

Děkuji za odpověď, do rastru sádrokartonu byla dána ještě 5 cm vata - tam kde to šlo... + rastr je místy namontovaný na staré palubky cca 1,5 cm to vše prošroubené delšími šrouby až do trámu + vata 20 cm mezi trámy, tak doufám, že zateplení bude dostačující, nebo mám dát ještě 5 cm na trámy a udělat rošt na prkna po kterých se bude po půdě chodit ke komínu? Mám v plánu difúzku přidělat k trámům pomosí sponkovačky a spoje přelepit obyč tesa páskou, nebo musím opravdu použít originál pásky k tomu určené (přijdou mi docela drahé, zbytečné?). Ještě jednou děkuji.

Od: rosty
Datum: 23.03.14 21:27

Tak, tak, souhlasí, pod stropy není vata v rastru, jen 20 cm mezi trámy, v šikminách je navíc 5cm vata + mezi trámy. Do šikmin již difúzní folii již nedostanu, je tam pouze parotěska...Takže by ta difúzní folie byla jen nad stropy, ne v šikminách. Máto stále smysl jí tam cpát?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.