Stoupačky-odpad-hluk

Od: Datum: 23.03.14 15:44 odpovědí: 4 změna: 24.03.14 09:09

Dobrý Den,

Trápí mě hluk,bouchání,praskání v odpadní trubce ve stoupačce.Bydlím v 2NP z 5ti-první NP jsou garáže.Tak 10xza den je slyšet po spláchnutí hrozný hukot a praskání až bouchání i přes zdi a dveře do obytné místnosti a kuchyně proti jádru.Nad záchodem je přístup malými dvířky do šachty kde jsou měřáky teplá a studená voda -vedle kabeláž a vlevo oranžová trubka odpadu.Existuje nějaké řešení na ztišení-odhlučnění aby voda nebyla tak slyšet? Obalit něčím nevím nebo udělat předstěnu a podhled-nevím.Já tam nacpal tu vatu ale nepomohlo to vubec.Navíc se nikam moc nedostanu a SJM to neřeší.

Děkuji za rady a návrhy k řešení.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.03.14 17:08
avatar

Vypadá to na pevné uchyceni odpadniho potrubí, bez možnosti pohybu při dilataci potrubí, při ohrati nebo zchlazeni potrubí dochází ke skokovym zmenam a tim ke hluku; Trubka musi byt v objimce uchycena přes pružnou podložku. odpadní potrubí v podlaží bývá uchyceno ve dvou objimkach. Je třeba zkontrolovat celou délku, po celé výšce, ve všech bytech

doplněno 23.03.14 17:12:

Vypadá to na nové rozvody, možná se při tom stala ta chyba

doplněno 23.03.14 20:09:

taky máme rozvody vody i odpady stejného provedení, byt ve třetím patře a je slyšet spláchnutí popř. vypouštění vody z vany pouze na WC, v koupelně už skoro vůbec a v pokojích o tom už nic nevíme; jedná se o sedmipatrový barák, délka trubek odpadu cca 20-25m; kontrolujte pružné upevnění trubek odpadu a průchody podlahou (stropem)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: honz
Datum: 24.03.14 09:09

Asi pozvat instalatéra nějakého.Sám si bohužel neporadím.Děkuji za rady

Datum: 23.03.14 17:51

Ahoj. Tak zásadní problém je v tom, že se dnes už asi vůbec nedělají odpady z litiny. Jasně, je drahá, ale měla tu vlastnost, že při průtoku vody ní, ta zásadně nebyla slyšet. Proti HTéčku a podobným. V tom přízemí, má ta padající voda už dost velkou rychlost a potom i hlučnost. Tohle ti výše nad vámi určitě neznají. Jestli to potrubní zakrytí vybourat a doplnit protihlukovou izolaci? No, nevím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.14 18:35
avatar
Kanalizační litina se stále vyrábí, nicméně málo používá.
Existuje ale celá řada odhlučněných odpadních systému.
Nicméně, to je třeba řešit dříve než s křížkem po funuse.
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.