Jak zateplit nejlevněji starou půdní vestavbu

Od: odpovědí: 5 změna:

Potřeboval bych poradit. Jak bych měl zateplit starou půdní vestavbu. Chci z toho udělat celoročně obyvatelnou místnost.

Vesměs se jedná o tenké zdi z nějakých štorcek, na stropě je omítnutý rákos a zvrchu prkenný záklop, uvnitř je nějaký bordel, škvára a asi co bylo po ruce. V zimě se to nedá vytopit to je jasné, plánuji tam nové wafky a zprovoznění komína pro klasická kamna. Potřeboval bych vědět čím zateplit tak aby to stálo co nejméně. Dům půjde do deseti let k zemi tak nechci příliš investovat do dlouhodobého řešení. Na strop bych patrně položil vatu a na stěny nalepit poliš? Problém bude se štítovou stěnou, ta nelze zateplit zvenčí ale musim ji zateplit zevniř ale tak abych tam mohl pověsit wafky. Taky nevím co mě čeká pod podbitím střechy, patrně tam taky nic nebude. To pravé kulaté okno asi zazdím a to velké vyměnit za plasťák? tohle je stejně před rozpadem. Prosím o řešení jak to s minimalním nákladem provést tak aby se tam dalo bydlet i v zimě. Jen dodám, že místnost pod tímhle pokojem je vytápěná.

Více napoví fotky a nákres místnosti s rozměrama.

lide.hkfree.org/...

5 odpovědí na otázku

 

 


0x

Zdravim. Cele bych to zateplil pomoci vaty+SDK. Tu budete moci pri bourani vyjmout a zase nekde jinde pouzit. Neyapomente na parozabranu


a není SDK + vata dražší a pracnější řešení než polystyren? taky bych nechtěl moc zvětšovat zatížení stropů přece jen je to stará stavba.

Zalezi jestli to budete delat sam nebo firma. Polystyren bude asi nyni levnejsi, spoctete si cenu za m^2 se vsim vsudy. Ale ten pouzijete a pak vyhodite, vatu lze pouzit priste.

určitě vše sám, otázka je jak silný mám použít? stejně tak jakou vatu a v jaké síle?

doplněno 23.03.14 20:15:

ještě otázka, tuto stěnu můžu izolovat pouze zevnitř. Jakým to mám udělat způsobem?

okno

 


0x

Zdravím

Na každém sídlišti ve větších městech se rekonstruují bytová jádra. Stará skelná vata se vyhazuje a majitelé za to ještě platí. Můj kamarád objel pár bloků a poprosil, jestli si může demontovanou skelnou vatu odvést. Velmi rádi mu jí dali. Má zateplený celý barák. Zadarmo. Jenom za odvoz. Skelná vata se stále prodává, akorát se s ní musí pracovat opatrně, protože píchá. Levněji jak zadarmo to pořídit nejde.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]