Připojení na komín

Od: Datum: 22.03.14 19:13 odpovědí: 5 změna: 25.03.14 20:45

Zdravím.CHci se zeptat zda se smí napojit do jednoho komínového průduchu kotel na uhlí a krbová kamna.

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.03.14 21:08

Pokud budte provozovat vždy pouze jeden z těchto spotřebičů v dané chvíli tak by v tom neměl být problém, ale nejsem odborník a nevím zda je takového připojení dvou spotřebičů uvedeno v předpisech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.14 21:35

Můžete ale kominík vám nedá papír o revizi je to nějaká nová vyhláška co spotřebič to 1průchod

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.03.14 20:29

Pokud je to průlezný komín, tak v jednom podlaží může být napojeno několik spotřebičů na tuhá paliva.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 25.03.14 20:38

Co jsem tak četl, tak na jeden průduch na jednom podlaží smí být připojeno více spotřebičů na tuh. paliva ale je to omezeno výkonem spotřebičů (malé 5kw) Při napojení spotřebičů nad sebou lze, pokud jde o jednu obytnou jednotku a to pouze dvě topidla (kamna, nikoli však krbová) s uzavíratelnými ohništi, stejného typu od téhož výrobce tedy jen za splnění "určitých podmínek", ale i tak to kominíci neradi vidí. Připojit kotel a krbová kamna na jeden průduch však oficiálně nepřipouští. Jinak normu by měl znát a tím pádem poradit každý dobrý kominík.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 25.03.14 20:45

Dříve bylo běžné, že do jednoho komína byly zanořeny dvoje kamna, pec na ohřev vody atd. Dnes i když to ještě za "určitých podmínek lze", razí více méně čím dál častěji cestu co spotřebič to průduch. Řešením u krbových kamen, může být tzv. "americký komín", neboli kouřovod ve funkci komína, kdy kouřovod vystupující z kamen vede přímo nahoru kde je později izolován a vyveden až nad střechu. Toto řešení musí zase splňovat určité podmínky, např. topidlo musí mít horní vývod (odtahové hrdlo), am.komín. má definován "povolený odklon" od svislice (svislé osy, je to jestli se nepletu cca 30 stupňů) atd. atd. Kominík by to měl vědět a poradit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.