Přilby a vesty na stavbě

Od: Datum: 21.03.14 18:17 odpovědí: 2 změna: 25.03.14 18:02
avatar

Dobrý den, zajímá mne povinnost nosit nebo mít při sobě vestu a přilbu na stavbě v interiéru.

Prosím o odpověď někoho kdo se v tomto orientuje- musím mít přilbu i když provádím montáž sádrokartonových podhledů a příček? Nasazenou, nebo jen u sebe a nasadit při procházení staveništěm kde hrozí pád předmětů např. z lešení?

A jak je to s reflexní vestou? Tyto se dělají ze silonu a v létě se v tom dělá velice dobře. Takže musí být? A pokud ano, je tomu tak i při svařování, nebo broušení úhlovou bruskou kde hrozí vznícení silonu?

A nakonec- nemá někdo tip na reflexní trička z bavlny nebo podobného příjemnějšího materiálu? Nebo alespoň na barvu, abych si mohl trička obarvit sám?

Děkuji za odpovědi a případné rady kam se obrátit a koupit


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.03.14 02:02

Ahoj,stačilo do vyhledavače zadat tvoji otázku a hned sem dostala odpověd,která zní- Zhotovitel bere na vědomí povinnost všech osob nosit na staveništi ochrannou přilbu, pracovní oděv, pracovní obuv a ostatní nutné ochranné pomůcky. Výjimky může povolit pouze v odůvodněných případech stavbyvedoucí objednatele (např. při provádění dokončovacích prací v interiérech). O udělení výjimky musí být učiněn písemný zápis ve stavebním deníku.

Tak doufám,že ti tento odstavec pomohl.

Jinak k reflexním vestám ze silonu-prodávají reflexní kšíry,ale o použití na stavbě se pozeptej taky stavbyvedoucího.

Myslím si že by ti mohl vyhovět.

Hodně úspěchů


doplněno 25.03.14 23:44:

Bohudík jsou to zásady zakotvené v BOZP,nic víc*stop*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bloody024
Datum: 25.03.14 18:02

Tato citace je zřejmě ze smlouvy o dílo nebo z protokolu o předání a převzetí staveniště (pracoviště). Jinak o nutnosti použití přilby a vesty a OOPP vůbec rozhoduje jen a pouze zaměstnavatel (§ 104 zákoníku práce). Dále tato povinnost může být ukotvena v Plánu BOZP na staveništi, který je každý zhotovitel a OSVČ na staveništi povinen dodržovat (z. č. 309/2006 Sb.).

Vesty jsou zpravidla naprosto zbytečné, neboť ve většině případů (malé stavby bez jeřábů a dopravy) nechrání před žádným rizikem. Nebo před jakým rizikem chrání např. lešenáře, který montuje lešení, je ve výšce cca 10 m a proti pádu není nikterak zajištěn? Ta vesta jej asi neochrání ;) Nebo montéry sádrošů v interiéru?

Nechci zlehčovat - vesta zvyšuje viditelnost pracovníka, přilba chrání před úrazem hlavy. Ale raději kdyby se na staveništích přestali řešit tyto bejkárny a spíš se zaměřili na stav pracoviště, ochranu FO proti pádu z výšky a do hloubky, oplocení staveniště atd.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.