Mixér od robotu Zelmer - čištění

Od: Datum: 21.03.14 12:08 odpovědí: 2 změna: 21.03.14 12:48
avatar

Pěkně zdravím!

Mám robot Zelmer, jednou z jeho součástí je i mixér. Viz (přibližně) odkaz:

http://alejka.pl/robot-kuchen…er-880-5-liniaexpressive.html

Mixér má nahoře malý otvor, ten vede uzounkou šachtičkou až úplně dolů. Přiložením a pootočením víčka se v té šachtičce něco sepne a teprve potom je možné spustit mixování. Problém je, že otvorem se do šachtičky dostávají i všelijaké drobečky, kapky tekutin. Asi mám být opatrnější, ale už tam jsou. Vyčistit se to nedá. Nebo dá? Jak? Mixér je z průsvitného plastu. I s tou špínou je funkční, ale je to ošklivé a možná i plesnivé. Máte někdo s čištěním zkušenosti?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 21.03.14 12:35
avatar

Dobrý den, já ten mixér nemám a z toho obrázku to nepoznám. Jak široká je ta šachtička? A při běžném umývání se tam voda nedostane, aby to vypláchla? Co použít pletací drát a nakonec přilepit izolepou čistící tampon a "šťourat"? Tedy, pokud je ta šachtička rovná. Nebo to nechat odmočit ve vodě? Zdravím!

doplněno 21.03.14 12:54:

Jo jo, snachu potrestat - a ať šťourá ona . Pokud je z druhé strany otvor, tak by to možná šlo i profouknout vzduchem, ale kompresor asi po ruce nemáte. Ale, jestli to je "svinstvo" starší, tak tam bude držet dobře. No, snad někdo poradí více.

doplněno 21.03.14 13:03:

Ještě jenom nápad, jestli by to nešlo i opatrně napařit - tedy, buď horkou párou nebo tím parním čističem, který je tak úžasný (viz reklama). Ale, je to umělá hmota, tak moc horka asi nesnese.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.03.14 12:48
avatar

Šachtička má nahoře dva otvory, oba si 1 x 0,3 cm, mezi nimi malou přepážku. Směrem dolů se to celé rozšiřuje a "dno" je široké a členité. A hlavně je u dna otvor, takže nacedit tam vodu a odmočit - problém. Asi tu díru nějak ucpu a budu šťourat.

Zaneřádila mi to snacha, když přijede, mixuje dětem denně. Nemohu se moc zlobit .

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.