Protiplísňový silikon

Od: odpovědí: 5 změna:

Mužete mi někdo doporučit kvalitní sanitární silikon (protiplísňový)

Neustále se nám na silikonu v koupelně tvoří plíseň i když se snažíme vodu po sprchování utřít.

Manžel mění silikon cca po 3 letech ale plísen se vždy objeví znovu.Máte někdo tip na konkrétního

výrobce silikonu se kterým máte dobrou zkušenost?

5 odpovědí na otázku

 

 


0x
avatar jinx

RAVAK-protiplesnovy sanitarny.Pouzili sme ho pri montazi sprchvacieho kuta cca.1,5roka dozadu a ziadna plesen.samozrejmost je vetranie sprchaca

Protiplísňový silikon

jinx - tento silikon Ravak už používám spoustu let a bohužel musím říci , že i on není odolný proti plísni.

Za svoji praxi jsem se bohužel ještě nesetkal ze silikonem na kterém by se plíseň neobjevila. Jediná rada je větrat , ale chápu , že to nejde vždy a všude.

Ono i to větrání je kolikrát na draka. Na našem baráku (bytovka) byla původně šachta na odvětrávání a v bytě byl mezi záchodem a koupelnou vypínač na zapnutí motoru odsávání. Bohužel nějakou modrou hlavu napadlo, že to zmodernizuje a tohle se zrušilo. Jen vím, že je moderně na střeše taková ta točíčí se koule nebo jak to nazvat. Odsává prd. Stejně musíme mít nonstop do koupelny pootevřené dveře.

 


0x

Nám po určitém čase napadla plíseň každý silikon, který jsme vyzkoušeli. Ale osvědčilo se mi používat buď preventivně (třeba 1x za měsíc) nebo hned při prvním náznaku plísně Savo proti plísni. Pokud už je silikon napaden do hloubky (je už začernalý), výsledek nebývá na 100%, ale i tak se zlepšení projeví. Pokud budete postupovat dle návodu (hlavně dodržet či spíše prodloužit dobu působení před dalším mytím), mělo by to pomoci. Uvolňuje se z toho zápach chlóru, ale tu chvíli se to nechá vydržet. Nestříkat na povrchy, které v návodu nedoporučují.

 


0x
avatar mapel

Taktéž neznám nic 100%. Uvedené savo postačuje normální, protože jsou obě stejná (je nutné uvážit těkavost chlóru), ale je to jen dočasná pomoc a nusí se pravidelně dezinfikovat, nebo použít inteligentní houbu, ale nevím jak bude v koupelně fungovat, ale chci to vytkoušet i tam.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]