Typy zahradních hadic

Od: Datum: 20.03.14 21:15 odpovědí: 6 změna: 21.03.14 17:49

Dobrý večer,

chtěl bych se poradit ohledně typů spojek zahradních hadic. Narazil jsem na různé typy, které jsou na obrázcích v příloze. Je lepší zvolit pro spojení dvou kusů hadic spojku, která se zastrčí do obou konců hadic a pak se asi zajistí stahovacími kroužky (viz obrázek černé spojky) nebo něco takového, jako je ten oranžovozelený kus? Připadneme, že by ta druhá možnost vyšla levněji... A ten oranžovošedý kus na třetím obrázku je určený pro zasunutí stříkací hubice? Moc děkuji za radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nekutil
Datum: 20.03.14 21:17

ještě přikládám ty obrázky, které mi nějak vypadly...

Datum: 20.03.14 21:25

Z vlastní zkušenosti doporučuji oranžový kus. Kdykoliv mohu hadici lehce rozpojit a připojit na ní roztřikovač, když potřebuji kratší vzdálenost, nebo na ní napojit delší hadici.

doplněno 20.03.14 21:53:

Tím oranžovošedým ano. Je rozpojitelný. Ten žluto zelený je trvale spojitelný.

doplněno 20.03.14 21:55:

Když jsem nahnul obrazovku, tak se zase barvy změnily :). První je trvale spojitelný a druhý je rozpojitelný.

Ohodnoceno: 2x

Od: nekutil
Datum: 20.03.14 21:28

Děkuji za radu. Jenom nevím, jestli myslíte ten oranžovošedý nebo oranžovozelený kus. Nejsem si totiž jistý, jestli tím oranžovošedým je možné spojovat dvě hadice...

Od: 111®
Datum: 20.03.14 21:56

oranžo zelený je pevná spojka hadic.oranžovošedá je koncovka na rozprašovač ale se spojkou se pomocí takových koncovek dají běžně hadice spojovat.

ta třetí černí je vszvka do hadic a funguje jako pevná spojka, kde se hsdice přitáhne kovovými sponami.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.03.14 22:47

To oranžovo zelené - to je rychlospojka pro zahradní hadice, konkrétně tzv. samice. Celý ten systém je velmi praktický, kromě spojování hadic umožňuje rychlé připojení na kohout, rychlé připojení třeba postřikovačů, rozprašovací pistole a pod.

Takže pokud chcete spojit dvě hadice, kde každá bude mít na konci tuto rychlospojku, tak použijete tuto spojku:

http://www.vares.cz/product/spojka-1070/

Celý ten systém vidíte zde :

http://www.vares.cz/vares-mni…rdena/vodni-technika-gardena/

Ohodnoceno: 3x

Od: pepr®
Datum: 21.03.14 17:49

Pokud by se vám to zdálo moc peněz za značkovou Gardenu a chcete něco levnějšího, nekupujte určitě ty nejlevnější v hobbymarketu. Stojí sice 15-30kč, ale taky moc nevydrží. Max jednu sezonu. Bral bych střední cestu. Kupoval jsem rychlospojky za 55 kč a zatím třetí rok a pohoda.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.