Typy zahradních hadic

Od: odpovědí: 6 změna:

Dobrý večer,

chtěl bych se poradit ohledně typů spojek zahradních hadic. Narazil jsem na různé typy, které jsou na obrázcích v příloze. Je lepší zvolit pro spojení dvou kusů hadic spojku, která se zastrčí do obou konců hadic a pak se asi zajistí stahovacími kroužky (viz obrázek černé spojky) nebo něco takového, jako je ten oranžovozelený kus? Připadneme, že by ta druhá možnost vyšla levněji... A ten oranžovošedý kus na třetím obrázku je určený pro zasunutí stříkací hubice? Moc děkuji za radu.

6 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar mapel

Z vlastní zkušenosti doporučuji oranžový kus. Kdykoliv mohu hadici lehce rozpojit a připojit na ní roztřikovač, když potřebuji kratší vzdálenost, nebo na ní napojit delší hadici.

doplněno 20.03.14 21:53:

Tím oranžovošedým ano. Je rozpojitelný. Ten žluto zelený je trvale spojitelný.

doplněno 20.03.14 21:55:

Když jsem nahnul obrazovku, tak se zase barvy změnily :). První je trvale spojitelný a druhý je rozpojitelný.


Děkuji za radu. Jenom nevím, jestli myslíte ten oranžovošedý nebo oranžovozelený kus. Nejsem si totiž jistý, jestli tím oranžovošedým je možné spojovat dvě hadice...

To oranžovo zelené - to je rychlospojka pro zahradní hadice, konkrétně tzv. samice. Celý ten systém je velmi praktický, kromě spojování hadic umožňuje rychlé připojení na kohout, rychlé připojení třeba postřikovačů, rozprašovací pistole a pod.

Takže pokud chcete spojit dvě hadice, kde každá bude mít na konci tuto rychlospojku, tak použijete tuto spojku:

vares.cz/...

Celý ten systém vidíte zde :

vares.cz/...

Pokud by se vám to zdálo moc peněz za značkovou Gardenu a chcete něco levnějšího, nekupujte určitě ty nejlevnější v hobbymarketu. Stojí sice 15-30kč, ale taky moc nevydrží. Max jednu sezonu. Bral bych střední cestu. Kupoval jsem rychlospojky za 55 kč a zatím třetí rok a pohoda.

 


ještě přikládám ty obrázky, které mi nějak vypadly...

Typy zahradních hadic
Typy zahradních hadic #2
Typy zahradních hadic #3

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]