Problem s elektroinstalaci

Od: Datum: 20.03.14 21:04 odpovědí: 8 změna: 20.03.14 22:54
Dobry vecer, vcera se nam stala zajimava vec. Ohrivame vodu v rychlovarne konvici a bum, vsude tma. Jistice doma v poradku, procvakal jsem jistice a nic. Vylezu z bytu na chodbu a byl tam vyhozeny jistic, cvaknu ho do horni polohy a budis svetlo(lampicka), jenze nefungujou zadne lustry a zasuvky v kuchyni, v pokoji,loznici, a obyvaku funguji a na elektromeru zacala svitit dioda vypadek napeti. Nevite nekdo co stim, kde je chyba?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.03.14 21:11

Mohla odejít nožová pojistka HDS, vzniklým impulsem mohlo dojít k přerušení fáze před hlavním jističem. Mohl odejít jeden modul hlavního jističe. To je opravdu práce pro elektrikáře a na dálku se dá těžko určit závada.

doplněno 20.03.14 21:58:

Jedna věc je jak to má být a druhá je jak to je.Selektivita je krásná věc, ale když firma špatně rozfázuje dům, tak potom lítá vše a jede větší spotřeba.

doplněno 20.03.14 22:41:

Ta oprava je opravdu zarážející. Hop to posal velice přesně. Že by jste sám odstranil plomby a jako hlavní jistič byl starý jednofázový 16A? To je snad v bytovém rozvaděči na zásuvky. A spečený by nepřeváděl? To by mělo svítit vše.

Asi si z nás dost utahujete.

doplněno 20.03.14 22:43:

Pokud Vás podezírám neoprávněně, tak si připravte peníze na pokutu za plomby a ještě vám mohou naúčtovat černý odběr.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.03.14 21:12

Někde nějakej hlavní jistič, ještě před elektroměrem. Občas se mi to taky stane, že to vyrazí pojistku až na sloupě.

Datum: 20.03.14 21:23

Nožové pojistky v HDS, nesmí odejít při zkratu za hlavním jističem, pokud je dodržena správná selektivita jištění.

Datum: 20.03.14 21:31

Tak já na sloupě nemám nožový pojistky, ale pokud se nepletu tak klasický šroubovací porcelánový 35A a už se mi stalo, že praskla žárovka, rána jak z děla a vypadlej hlavní jistič v rozvaděči a pojistka na sloupě. Jestli to tak je dobře nebo špatně nevím, nejsem elektrikář. Ale pravda, překvapilo mě to.

Od: soinicmaster
Datum: 20.03.14 22:24
Diky vsem za postrehy, skouseckou jsem zjistil ze nejde cela jedna faze, odebral sem se na chodbu a byl zapeklej hlavni jistic. Ac nejsem elektrikar vymenil sem ten stary cerny 16A histic za ten bylel a holaaa vse zase faka diky vsem.
Datum: 20.03.14 22:27

Doufám, že jste jej vyměnil za jistič se stejnou hodnotou proudu...

Od: hop®
Datum: 20.03.14 22:35

Myslím, že si z nás utahujete! *bum*

Že byste měl během necelé hodinky a půl čas na napsání dotazu, zjištění závady, nalezení odpovídajícího náhradního jističe (včetně příslušného adaptéru pro upevnění v rozvaděči) v domácích zásobách, zavolání distributorovi že jdete pod plomby z důvodu výměny hlavního jističe, samotná výměna a ještě se pochlubit na poradně jak jste dobrý...

*bzum*

Datum: 20.03.14 22:54

Ahoj. Jó, někteří lidi dokážou neskutečné věci. I některý prcáky dokáží přeletět ob stupeň jištění.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.