Kácení stromů na nevyjasněném pozemku

Od: odpovědí: 5 změna:

Dobrý den. Máme pozemek, který končí jakoby šikmou mezí, na které rostou stromy. Stromy jsou z poloviny shnilé a ohýbají se na stranu našeho pozemku. Těsně pod mezí je obecní cesta. Spor je tedy o to, komu patří mez. Obec se mi vyjádřila v tom smyslu, že nebude zadávat vyměření pozemku, ať si to zadám sám na své náklady. Těch pár stromů za to teda nestojí. Takže co? Vezmu pilu a pokácím to. Máte pocit, že pro trochu dřeva na topení se obec probudí z nečinnosti a dá mne k soudu?

5 odpovědí na otázku

 

 


0x
avatar dakon

Obavam se, ze kaceni stromu je mozne pouze na vlastni zahrade bez zadosti, Domluvil by jsem se predem na urade, jestli to budou resit, nebo ne.

mzp.cz/...

 


0x
avatar jirka2

Nejdříve by Vam musela obec dokázat že pozemek je její. Tim pádem vyměřit by to musela obec.Nahlásit to na obci že stromy vadí a že si stromy pokácíte sám na vlastní náklady a dřevo si necháte na topení.

 


0x

Zajděte na katastr se poptat. Měl jste žádat obec o pokácení, že jsou stromy nebezpečné, co by na to odpověděla, je povinna se o ně starat. Co je to obecní cesta, jaká komunikace? Pak je i ochranné pásmo.

 


0x

Ahoj. Přímo na Katastr se hned chodit nemusí. Pokud znáte katastrální čísla pozemků v uvedeném místě, dá se vytisknout mapa toho místa a na ní budou hranice. Taky by šly, třeba najít v terénu nějaké měřičské body. Někdy platí, kdo se moc ptá, moc se dozví.

 


0x

Počkejte na větší vichřici a stromy pokácejte. Těžko vám někdo dokáže, že stromy bránily v průjezdu nebo neohrožovaly procházející lidičky nebo vás na vašem pozemku. Dřevo uložte do hranice a vyčkejte. Když se nebude nic dít, tak příští zimu máte čím topit.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]