Kácení stromů na nevyjasněném pozemku

Od: Datum: 20.03.14 14:00 odpovědí: 5 změna: 20.03.14 20:00

Dobrý den. Máme pozemek, který končí jakoby šikmou mezí, na které rostou stromy. Stromy jsou z poloviny shnilé a ohýbají se na stranu našeho pozemku. Těsně pod mezí je obecní cesta. Spor je tedy o to, komu patří mez. Obec se mi vyjádřila v tom smyslu, že nebude zadávat vyměření pozemku, ať si to zadám sám na své náklady. Těch pár stromů za to teda nestojí. Takže co? Vezmu pilu a pokácím to. Máte pocit, že pro trochu dřeva na topení se obec probudí z nečinnosti a dá mne k soudu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.03.14 14:16
avatar

Obavam se, ze kaceni stromu je mozne pouze na vlastni zahrade bez zadosti, Domluvil by jsem se predem na urade, jestli to budou resit, nebo ne.

http://www.mzp.cz/cz/news_130703_kaceci_vyhlaska

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.14 14:21
avatar

Nejdříve by Vam musela obec dokázat že pozemek je její. Tim pádem vyměřit by to musela obec.Nahlásit to na obci že stromy vadí a že si stromy pokácíte sám na vlastní náklady a dřevo si necháte na topení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 20.03.14 16:00

Zajděte na katastr se poptat. Měl jste žádat obec o pokácení, že jsou stromy nebezpečné, co by na to odpověděla, je povinna se o ně starat. Co je to obecní cesta, jaká komunikace? Pak je i ochranné pásmo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.14 19:19

Ahoj. Přímo na Katastr se hned chodit nemusí. Pokud znáte katastrální čísla pozemků v uvedeném místě, dá se vytisknout mapa toho místa a na ní budou hranice. Taky by šly, třeba najít v terénu nějaké měřičské body. Někdy platí, kdo se moc ptá, moc se dozví.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 20.03.14 20:00

Počkejte na větší vichřici a stromy pokácejte. Těžko vám někdo dokáže, že stromy bránily v průjezdu nebo neohrožovaly procházející lidičky nebo vás na vašem pozemku. Dřevo uložte do hranice a vyčkejte. Když se nebude nic dít, tak příští zimu máte čím topit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.