Platnost smlouvy

Od: Datum: 19.03.14 18:07 odpovědí: 5 změna: 19.03.14 22:59

Dobrý den, chtěl bych se touto cestou zeptat...když mám v nájmu byt i s vybavením (které je v nájemní smlouvě) a dojde ke slovní dohodě, že si majitel některé věci zmíněné v nájemní smlouvě odebere z bytu (v mém případě: křeslo, stolek, židle, polička) mělo by dojít k dodatku, nebo ke změně smlouvy nebo je smlouva pořád platná? I když došlo k odebrání věcí, které jsou stále psané ve smlouvě ale v bytě nejsou? Jde mi o to, zda stále platí nájemní smlouva a mé veškeré platby se smlouvou spojené... Děkuji předem moc za Vaší odpověď Ladislav K.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: axus®
Datum: 19.03.14 18:24

Pokud je vybaveni uvedeno ve smlouve, pak bych urcite dodatek zadal.

Co budete delat az se budete stehovat pryc, budete byt predavat a majitel najednou zahadne zapomene, ze si nejake veci od tamtud bral...?

Ohodnoceno: 2x

Od: ladislavk*
Datum: 19.03.14 18:33

To je pravda. Každopádně s paní domácí teď nejsem za dobře,nová smlouva v nedohlednu...mohu tedy já učinit ten krok,že nebudu chtít zaplatit z toho důvodu nájem? Děkuji.

Datum: 19.03.14 19:31

Rozhodně nedoporučuji přestat platit.

Nejjednodužší asi bude napsat papír, že si tehdy a tehdy odvezla to a to, na který se vám paní domácí podepíše. Pokud by i tohle bylo neprůchodné, napište alespoň doporučený dopis, ve kterém rekapitulujete co bylo odvezeno a napište, že tento text považujete za dodatek k seznamu vybavení v nájemní smlouvě.

Ohodnoceno: 2x

Od: navarra
Datum: 19.03.14 22:06

Jsou-li věci uvedeny ve smlouvě, máte nárok, aby tam byly a mohl jste je adekvátně užívat.

Důvod k výpovědi to z obecného hlediska nebude, pokud to není například veškeré vybavení nebo jste si zvlášť nevymínil, že to tam musí být, apod. Je to snížení kvality poskytovaného plnění, takže spíš máte nárok na přiměřené snížení nájemného. Viz předchozí odstavec.

Samozřejmě lze jen doporučit zachytit změny na papír, zejména pokud nemáte dobré vztahy.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.03.14 22:59

Nebude-li se měnit nic jiného, měl by podle mne stačit soupis předmětů, jež si majitelka převezme. Předměty vydat jen proti podpisu a podepsaný seznam předmětů dobře uchovat..

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.