Čedičová vata nebo polysteren

Od: odpovědí: 11 změna:

Dobrý den, pro fasádu je lepší čedičová minerální tvrzená vata nebo polysteren?

prosím jaké je pro a proti., co je lepší a pod...jaká síla a apod..

..jedná se o cihlový dum, obvodové steny 47 cm, nenahozený..Děkuji

11 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar milancukrar

berry, jelikož dělám v oboru, velice často řeším podobné dotazy. Vždy to je debata na 20-30 minut.

Tepelná izolace je lepší u polystyrenu,(pozor ale na srovnání, klidně porovnám izolace i obráceně), cena je lepší u polystyrenu, difuznost je lepší u vaty, zpracování je lepší u polyše.

stěna 47 je složena z čeho? Kolik % plochy zabírají překlady a z čeho jsou, Jaká je hydroizolace a podobně.

Na suchou otázku "Dobrý den, pro fasádu je lepší čedičová minerální tvrzená vata nebo polysteren polystyren" je jednoznačně suchá odpověď EPS 70F tl. 12-17cm dle složení zdi.

doplněno 19.03.14 17:35:

CIhlová zeď je silná 45 cm..+ cca 2cm spára mezi cihlami, tedy cca 47 cm., rozumím tomu, že je to z plných cihel?

Traverzových překladů nad okny je celkem dost...celkem asi tak 50 oken, je to velký dům. toto se musí projevit ve výpočtu tepelného odporu.

Dům je cca 60cm nad povrchem. Hydroizolace? nevím co odpovědět, každopádně je to ´´podříznutý´´ OK, to je dobře

Mám možnost koupit a zajímavou cenu o síle 10cm tvrzené vaty o velikosti 130x35 cm. Nevím co je zajímavá cena a hlavně co je to za vatu. Páč kdysi kamarád taky koupil výhodnou vatu ve velkých deskách. Dokonce se štítkem v cizím jazyce. Ani obcho%dák nevěděl co je to za vatu a po dvou dnech mi volal, že je to vata do ciziny pro zemědělské produkty, nikoliv k zateplení. Víte označení vaty? Každopádně 10 cm bude určitě málo.

Rád byd bych věděl, co je nej.nejlepší pro dům.. Slyšel jsem, že když je dům perlinkou a lepidlem zavřený, tak stejně nedýchá, takže je jedno, jestli je vata difuzní nebo ne...To že to dá více práce neřeším...celkem by se jednalo o 400m2 fasády s mnoha rohovými 45 stupni zakřiveními.

Pro dům je dobré každé zateplení, páč stěny stejně nedýchají. To je mýtus.

Aa já do teď žil s myšlenkou, že vata má lepší vlastnosti než polystyren.. Záleží jak kterou a s čím porovnáváte.

Vata ale má lepší protihlukové vlastnosti, nebo se také mýlim...? Zde se nemýlíte, ale ve Vašem případě je to bezpředmětné.

proč to sem furt skáče.

Pokud si o tom chcete pokecat, tak si mne najděte on line na internetu.

doplněno 19.03.14 20:59:

na ICQ a skype po 16 hodine na mikrofon, telefon od 7-19hod.

skype: milancukrar, ICQ 55180641, tel: 603902651


Dobrý den, já vím, moc určitý nejsem...Pokusím se to napravit,

CIhlová zeď je silná 45 cm..+ cca 2cm spára mezi cihlami, tedy cca 47 cm., Traverzových překladů nad okny je celkem dost...celkem asi tak 50 oken, je to velký dům. Dům je cca 60cm nad povrchem. Hydroizolace? nevím co odpovědět, každopádně je to ´´podříznutý´´

Mám možnost koupit a zajímavou cenu o síle 10cm tvrzené vaty o velikosti 130x35 cm. Rád byd bych věděl, co je nej.nejlepší pro dům.. Slyšel jsem, že když je dům perlinkou a lepidlem zavřený, tak stejně nedýchá, takže je jedno, jestli je vata difuzní nebo ne...To že to dá více práce neřeším...celkem by se jednalo o 400m2 fasády s mnoha rohovými 45 stupni zakřiveními.

..Také je otázkou, zdali vnitřní izolační tvrzená desková vata je vhodná pro vekovní fasádu. Mezi těmi deskami moc rozdílu nevim, Je to možné?

Aa já do teď žil s myšlenkou, že vata má lepší vlastnosti než polystyren.. Vata ale má lepší protihlukové vlastnosti, nebo se také mýlim...?


Rozhodně bych si s Vámi moc rád popovídal, kde Vás mohu najít na netu?a odkolika děkuji

Dobry den, jestli mohu, pripojim svoji otazku. Severni strana naseho 3patroveho druzstevniho domu postaveneho pred cca 40ti lety je z tzv. IZOSTONEK, 25 cm. Chceme ji zateplit 14ti cm polystyrenem. Je to dobra volba? Dekuji! Sterba

 


0x

Pokud je možnost tak jednoznačně vata


Ok ještě se optám, dali víte, jestli je rozdíl mezi deskami, které jsou určené na fasádu a deskami, které jsou do interiéru, a šikmých střech..Fasádní jsou jednou tak drahé...mě to připadá ale materiálově stejné. Mluvím o čedičové tvrzené vatě.

Treba u Roxul jsou ty fasadove hustsi a tim take tvrdsi a daji se ruzne sroubovat nebo pritlouckat na fasadu a neco i udrzi. Obsahuji 2x vice vlakna oproti beznym balikum do dutych sten (64kg/m3 vs. 32kg/m3, jak je videt z katalogovych listu - ROCKBOARD vs. COMFORTBATT [oboji PDF]) a proto asi stoji 2x vice :) Co jsem se zatim tam setkal a prepocitaval to, tak Roxul uctuje stejne za stejne mnozstvi materialu (objemu). Rezani do prislusnych velikosti je tedy "zdarma". Co jsem ale tak koukal na hodnoty izolace (RSI), tak to nevypada, ze hustsi nutne znamena vyssi izolace *ee*.

Jestli ti jde o porovnani jinych desek nebo baliku nebo o jineho vyrobce, tak nemuzu slouzit.

 


0x

Jednoznačně fasádní polystyrén tl.10cm.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]