Správné zateplení vikýře

Od: odpovědí: 1 změna:

Zdravím všechny,

chystám se ve velmi dohledné době na přeložení střechy (kvůli izolaci podkroví a natažení pojistné hydroizolace pod tašky) a s tím vyvstal problém se zateplením vikýře.

Pokusil jsem se to naznačit na obrázku (není zakreslen parotěs a SDK). Střecha bude dvouplášťová s provětrávanou mezerou a na ní je jeden pultový vikýř. Boční a přední stěny má obité dřevěnými palcovými prkny. Nyní k mému dotazu (dotazům):

1) Je uvedená konstrukce alespoň rámcově správná? (hlavně poloha pojistné hydroizolace, zateplení a její tloušťky - vata bude pravd. Knauf Insulation TI 135 U (Unifit 032) mezi krokve a Unifit 035 pod krokve a na bok vikýře, EPS klasický fasádní)?

2) EPS bych rád lepil na dřevo lepidlem (asi Gutafoam lepidlo na polystyren) + pojištění talířky+vruty. Neudělá Gutafoam nic v kontaktu s fólií nebo do místa, kde bude na vikýř dotažena ze střechy fólie, raději lepidlo nedávat a jen kotvit vruty (asi 10-15cm)? Je třeba (kvůli tepelným mostům) použít nějaké speciální vruty nebo můžou být obyčejné, prošroubované až do dřeva?

Díky za každý plodný příspěvek :)

1 odpověď na otázku

 

 


tady je i nákres, co myslíte?
Správné zateplení vikýře

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]