Jaká se dává tloušťka lepidla pod dlažbu?

Od: Datum: 17.03.14 22:59 odpovědí: 3 změna: 18.03.14 12:16

Jaká se dává tloušťka lepidla pod dlažbu, na beton? Tak aby jsem docílil stejné výšky dlažby s okolní, horní hranou např. rámu, který je napevno. Dlažba má např. tl. 15mm. Beton pod horní hranou ránu je 20 mm. Takže 20-15, na lepidlo zbývá 5mm. Je to moc, málo, nebo akorát?

Dík

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.03.14 23:07

Protože lepidlo se obvykle nanáší zubatým hladítkem,jehož zuby jsou nanášeny vždy stejně.Proto je tím dána tloušťka lepidla.Jsou sice různě velké zuby,ale ty větší se používají spíše na dlažbu,menší na obklady.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Od: hop®
Datum: 17.03.14 23:24

Půl cenťáku je skoro akorát, možná skoro moc. Dlažba se natahuje lepidlem třeba centimetrovým hřebenem při nějakém sklonu toho natahováku, mohlo by to vyjít. Ale záleží na obkladači, lepidle a jeho konzistenci...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.03.14 12:16

Zdravím . Mne zaráží ta tloušťka dlažby 15 mm . S tím jsem se ještě nesetkal . ( pokud to nedáváte pouze jako příklad. ) Na lepidlo pod dlažbu počítám tak 5mm . Většinou používám 8 -10 hřeben. Záleží také na velikosti dlažby a rovnosti podlahy. Prvně doporučuji si celou podlahu řádně proměřit .Pokud není samonivelačka a je velká plocha , tak si udělám prvně terčíky a pak jedu. Lepidlo samozřejmě flexi .

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.