Kolaudace sankce?

Od: Datum: 17.03.14 18:47 odpovědí: 17 změna: 19.03.14 14:35

Ahoj, za nedlouho budu kolaudovat RD, ale udělali jsme na domu nějaké změny. V projektu jsme měli barvu fasády šedou, ale nakonec jsme se po dvouch letech kdy už máme skoro dostavěno pro oranžovo hnědou. Dále na severní straně domu byl v projektu balkón, který jsme zrušili a neudělali, aby bylo víc místa. Mám to nějak přes úřady řešit nebo nechat být? Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.03.14 18:51

Počkejte na kolaudaci a uvidíte a pak se podle toho zařiďte.

Ohodnoceno: 0x

Od: dan*
Datum: 17.03.14 21:01

Tak díky za odpovědi, uklidnili jste mě

Od: erikretr*
Datum: 17.03.14 18:51

souhlas s albatros

Datum: 17.03.14 19:33
Barva fasády nikoho nezajímá..pokud není dům památkově chráněný, nebo třeba v MPR.
Balkon lze vyřešit tzv.změnou stavby před dokončením.
Nic složitého to není.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.03.14 20:38

podle mě je horší var, kdy balkon nebyl, a na posl. chvíli se vymyslí a postaví.

Od: livie
Datum: 18.03.14 08:07

Nám projektantka říkala, že pokud se něco změní - odebere, tak to "nevadí". Pokud se přidává, tak je nutná dodatečná změna - úprava projektu - resp. dopsání těch změn. Ale ono bude taky asi záležet na lidech na úřadě, slyšela jsem i o jednom horlivém úředníkovi, který měřil vzdálenost zásuvky od podlahy nebo vypínač nebo něco takového *bzum* .

Možná by se hodily přímo zkušenosti s kolaudacema a konkr. změnama...Já se toho taky trochu bojím, ikdyž máme "jen" závěrečnou prohlídku, ale změněná všechna okna( ze 2 malých - 1 velké), záchod zvětšen a přidaný sprchový kout, zrušené vykýře...

Ale nevím, jestli je právě dobrý to zkusit bez zapsání změn co ouřada na to (jak jste zde radili), jestli nedávají nějaké pokuty...

Datum: 18.03.14 10:20

Jestli máte úvěr u banky, pak pozor s čekáním až na kolaudaci. Poptejte se raději předem, protože kolaudace je také považovaná za technickou tečku, za ukončení stavby a za splnění podmínky pro poskytnutí úvěru. Jestli nesplníte některou podmínku úvěru, pak vás banka může považovat za nespolehlivého klienta a zvedne vám úrok.

Od: kolaudace
Datum: 18.03.14 11:25

A v není náhodou, že v případě, že neprojdete kolaudací, tak Vám dají nějakou lhůtu na odstranění závad? Něco jako je to u STK?

Datum: 18.03.14 13:35

Je to tak, Stavebni urad vyzve k odstraneni zavad. My jsme na to meli mesic.

Datum: 18.03.14 13:50

No odstranění závad...leda asi na papíře opravit - doplnit - jinak nevim, jak by člověk odstranil stavební úpravy, které nejsou v souladu s PD.

Ono asi vážně bude záležet na povaze úprav a změn a na úředníkovi, jak to posoudí nebo jak přivře oko...(proto jsem ráda i za dotaz, ke kterému mohou ostatní přispět zkušenostmi). Podle mě by asi měl posuzovat jen, zda to odpovídá bezpečnostním, zdravotním a já nevim jakým normám... - vzhledem k sousedům, životnímu prostředí atd. atd., ale jinak by to mělo být jedno ne, jestli tam má člověk fasádu bílou nebo zelenou...nebo se mýlím? (samozřejmě neberu extrémy, že v projektu je jednopodlažní a ve skutečnosti pak panelák) nebo neodpovídá zastav.plocha...

Teď mě napadlo k základnímu dotazu na fasádu a kolaudaci - přeci spousta domů se kolauduje ještě před finální fasádou, takže změna barvy určitě nebude problém...

Datum: 18.03.14 13:54

A ještě když jsme u té kolaudace - nevíte prosím, co v případě, že v původním stavebním povolení byla uvedena firma - na klíč - čili se nemusel uvádět stavební dozor, ale v půli stavby se člověk se stavební firmou rozloučí (jedno z jakého důvodu) a stavba se dokončuje svépomocí. Všechny revizní zprávy máme (komín, elektrika...), ale nebudou při závěrečné prohlídce chtít nějaké potvrzení od té firmy?

Děkuji a přeju hezký den.

Od: dan*
Datum: 18.03.14 14:56

Já se taky trochu bojím nějaké té pokuty. Asi opravdu záleží na ouřadovi, jak se vyspí a tak.. Ono do závad můžou napsat co chtěl, ale těžko budu přemalovávat celej barák nebo dozdívat balkon, který jsem zrušil ještě jsme měli v projektu to, že patro domu je vedeno jako půda, ale zase v průběhu stavby jsme si to rozmysleli, že by tam mohly jít v budoucnu děti a tak jsme to omítli udělali koupelnu a pokoje a bude to k nastěhování. Holt uvidíme jak se na to ouřadové budou tvářit

Datum: 18.03.14 16:06

Jak jsem psala, barvu fasády bych neřešila, ale tu změnu z půdních prostor na regulerní obývací místnosti - to už bych raději nechala "nakreslit". No držím palce ať se úředník dobře vyspí

Datum: 19.03.14 09:45

No podívejte..já sice úředníky nemusím a mám s nimi své zkušenosti za 22 let ve staavebnictví.

Nicméně tohle je naprosto jasná chyba stavebníka (investora) a ne úředníka.

Pokud SÚ bude požadovat změnu stavby, je zcela v právu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.03.14 07:27

No, to by jsem rekl, ze je jiz a zmenu stavby. Ja by jsem se sel optat na stavebni urad. Balkon problem nebude, ale zmena pudy na ubytne pokoje uz je neco jineho.

Od: uska®
Datum: 19.03.14 14:20

Dane - dostat termín při kolaudaci na odstranění závad je minulost. Buď zkolaudujete a nebo ne, tohle již platilo v loňském roce. Žádné povrzení od stavějcíí firmy nikdo nevyžadoval, to by mohlo projít. Barvu fasády neřešte, pokud fasáda je v projektu zateplená, tak bez fasády nezkolaudujete.

Co vám neprojde je obytné podkroví. Nechte projektantem domalovat a podejte Změnu stavby před dokončením (pár papírů), přidejte ke změně neexistující balkon. Že již nestaví určená firma se nezmiňujte a pak hurá na koladaci.

Datum: 19.03.14 14:35

Usko, to je divne, ja mam vyzvu k odstraneni zavad z tohoto Ledna. Tykalo se to jen dodani nekterych dokumentu jako pripojeni kanalizace na rad a oddeleni destove a splackove kanalizace na pozemku

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.