Spor o plotu, který již stojí

Od: Datum: 17.03.14 14:43 odpovědí: 2 změna: 17.03.14 17:32

Pokud plot již stojí avšak potřebuje postavit znovu, potřebuji nějaký souhlas sousedu nebo tak něco? Sousedka došla poprvé že nechce ukotvení plotu do ztraceneho bednění (tak jsem novy plot chtěl udělat) vyhověli jsme ji a plot budem kotvit jen do menšího betonového kolečka. Teď došla zase s tim že nám oni musí dát na to souhlas a že zahrada není zaměřená když se cca 5let nazpět dostavil dům dle plánu a plot sedí s mapami z katastru. Je to semetrika která má za potřeby pořád něco řeššit a létat po úřadech, deptá nás svými problémy a věčným vyhrožováním soudy atd. Chci se proto zeptat , když plot udělám znovu naprosto stejně jak je teď (posledních 20let) nemuže na to nic říct , nebo se pletu? Děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uoi
Datum: 17.03.14 16:44

Podstatné je, na čí pozemku plot stojí. Pokud na vašem, je plot váš a opravte ho v souladu s právními předpisy. Doporučiji vám se přesvědčit (zaměřením), zda je plot na správním místě. Dále jděte na příslušný stavební úřad a domluvte se na postupu opravy. Tím totiž ušetříte spousuy času a trápení se s následnými stížnostmi sousedky. Plot opětovně postavte dle doporučení úřadu (místních zvyklostí) a sousedka nechť si říká co chce. Zásadní je skutečnost, na čí pozemku plost stojí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirka36
Datum: 17.03.14 17:32

Pokud již plot stál a jen jej opravujete, asi bych se na sousedku vybodnul, jinak ale nastala změna v novém občanském zákoníku, nebylo by od věci si to prostudovat:

Při absenci jasných podkladů o vlastnictví bude podle nového občanského zákoníku plot mezi dvěma pozemky společný a starat by se o něj měli oba sousedé, každý na své straně. Podobně to bude platit i pro jiný přirozený nebo umělý předěl mezi sousedními pozemky, například mez, zeď nebo strouhu. Pokud je jasně doloženo vlastnictví plotu jedním ze sousedů, je majitelem pouze on a také on za plot plně odpovídá.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.