Jak uchytit sloupek dřevěného zábradlí?

Od: Datum: 17.03.14 11:34 odpovědí: 8 změna: 20.04.14 20:15

Zdravím kutilové a přátelé,

potřebuji poradit, jak co nejefektivněji uchytit tento krajní sloupek na fotce? Situace je taková, že už mám hotovou plovoucí podlahu a pod ní cca 15cm betonu, nemám tam připravené žádné roxory ani nic takového. Uvažoval sem vyrobit držák z nerezu spodek destičku třeba 80x80mm, doprostřed navařit kulatinu 30mm a nechat do sloupku navrtat díru o stejné tloušťce. Pak to nějakým způsobem nasunout a "přilepit" k sobě?

Říkám si, jestli nevymýšlím už vymyšlené, aneb. není už nějaký takový úchyt podobného typu už vyrobený?

Nebo nenapadá Vás lepší řešení? Zábradlí mi měl dělat známý, stolař, ale už je to pár měsíců co na mě nemá čas a můj 14ti měsíční syn začíná pomalu chodit a zábradlí pořád nikde :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.03.14 12:07

Normálně bych navrtal do betonu co nejhlubší díru - průměr cca těch 20-25mm a "chemickou kotvou" tam vlepil dostatečně dlouhou zavitovou tyč.

Do sloupku také navrtat díru a nasadit na tu zalepenou závitovku.

Samozřejmě pevnost takového sloupku nebude nic extra, ale určitě se to nevylomí.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.03.14 12:09
Takhle to můžeš klidně udělat. Sice to bude boj vyvrtat tu díru přesně ve středu sloupku do patřičný hloubky, ale snad se to podaří. Je ještě dobrý to nesroubovat přes plovoucí podlahu, ale pod tou kotlovinou tu podlahu oddlabat.
A dělat to z nerezu mě připadá zbytečný. Klasická kotlovina musí sstačit.

Datum: 17.03.14 14:40

Pokud by tam byla od stropu skrz (sloupek) chromová (nerez) trubka, tak to bude vkusné, pevné a vydrží to sto let.

Datum: 17.03.14 15:52

Nechal bych udělat ten sloupek vyšší a kotvil bych jej v podlaze i ve stropě. Bude to nesrovnatelně pevnější a určitě bude spolehlivěji fungovat i zámek s dětskou pojistkou.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.03.14 06:56

Ještě to budu muset zvážit, taky sem uvažoval, že to udělám od země až po vaznici, mám ji podél stropu cca dva metry od země (v šikmině). . . ale v tom případě už vůbec nevím, jak bych to teda ukotvil, nechtěl sem tam moc z boku dávat žádné takové úhelníky :-/

Datum: 18.03.14 07:28

Něco takového sem měl v plánu vyrobit a nechat navrtat stolařem dřevěný sloupek ...

Datum: 18.03.14 13:34
Ano, tohle je přesně ono. Podle průměru šteftu navrtat sloupek, klidně o milimetr větší díru. On to bude vcelku problém to vyvrtat. Dlabačka tak hluboko nevrtá, takže jen ten kousek co dá a zbytek ruční vrtačkou s velkým vrtakem. Já když to dělám, lepím sloupek ze dvou kusů a tak si do každého kusu před slepenim vyfrezuju tak půlmetru drážky. Po slepení se to vrtá podstatne lépe.

Datum: 20.04.14 20:15

Kdyby náhodou někdo na tuto mou otázku narazil a nevěděl si rady, jak sloupek uchytit do země, tak sem to nakonec vyřešil pomocí čtyř kombi šroubů, zavrtaných do sloupku a do betonu uchycený pomocí chemické kotvy. Úkol splněn, drží jak čert ;) Ještě dvířka, přeletět to lakem a můžu pokračovat na něčem jiném ... pro lepší orientaci přikládám foto..

doplněno 20.04.14 20:16:

.

doplněno 20.04.14 20:16:

.2

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.