Základy na zed

Od: Datum: 17.03.14 10:31 odpovědí: 4 změna: 17.03.14 19:03

Zdravim

Potřebuji poradit kopu základy na opěrnou zed vysokou 1.75m ( 7 řad ztracenýho bednění tl.20).

Jsem hluboko 50-60cm samozřejmě sem narazil na skalu někde šutr někde takový to drobivý,tak mě napadlo vyvrtat na dno jámy do kamene díru a zalepit na chemii roksor 12-16prum.

Bude to držet tak 120 až 130 vysoký svach.

Podloží svahu je na skále.zkusim dát foto.

Máte zkušenosti.

Dík.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.03.14 10:48

Je skála v rovině, nebo je svažitá směrem ke zdi a zemina bude po ní sjíždět směrem ke zdi? Je-li základ na skále, nezáleží na hloubce výkopu, mráz skálu nenadzvedne. Pak je ale třeba hloubější základ v měkčí zemině, kde zeď sedá. Každopádně musíte dát do základováho betonu více roxorových tyčí, základ je vlastně obrácený nosník, ay pak nedošlo k prasklinám ve zdi vlivem základových lomů.

Ohodnoceno: 2x

Od: parazit
Datum: 17.03.14 11:00

Svach je na skále a je obnažen skoro deset let aniž by se hnul.tak jsem se rozhodl postavit zed abych se na to nemusel koukat.

Zkusím dát ty fotky.

Datum: 17.03.14 14:16

Hlavně je třeba zajistit boční tlak zeminy při mrazu. Musí být mezi opěrnou zdí a terénem taková vrstva, které nedrží vodu a nemůže tedy mrazem roztahovat.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.03.14 19:03

Ahoj. Nějak si nemůžu pomoct, ale ten popis v dotazu mi nějak nesedí s fotkama. Na fotkách je jakási zeď s izolací, pod tím vrstva betonu hladká a to co je pod tím je co a v jakém stavu? Je to mechem a rostlinami porostlý beton nějakého základu? Jestli je to základ, pak nevím, proč by se tam mělo ještě něco přibetonovávat? Do jaké míry to bude nakonec zahrabané v zemi? Třeba to ještě někdo pochopí lépe.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.