Nájemní smlouva s otcem

Od: Datum: 16.03.14 15:57 odpovědí: 2 změna: 16.03.14 16:30

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, stěhuji se do domu, který vlastní otec a chtěla bych s ním uzavřít nájemní smlouvu, ale s tím, že ve smlouvě bude pouze, že budu platit inkaso a služby nic víc, je to možné? A pokud ano, jak to formulovat do smlouvy a jak tuto smlouvu sepsat, zda to jde i na dobu neurčitou?

Potřebuji totiž platnou nájemní smlouvu kvůli místu na parkování v centru města :/

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jkjk
Datum: 16.03.14 16:23

Inkasem zřejmě myslíte služby spojené s užívám nemovitosti. Mám ale pocit, že vám smlouva není moc platná, pokud tu adresu nemáte napsanou v občance.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.14 16:30
avatar

Pokud byste užívala byt bezplatně, nepůjde o nájem, nýbrž o výpůjčku. Doporučuji proto sjednat alespoň symbolické nájemné. V nájemní smlouvě nepoužívejte výraz inkaso - to je jen způsob placení. Uveďte, že budete platit spotřebu elektřiny, plynu, vody v bytě, televizní poplatek apod. A také, že se budete podílet určitou měrou na úhradě služeb nebo na zálohách na služby a ty pak budou vyúčtovány. Nájemní smlouva může být samozřejmě sjednána na dobu určitou i neurčitou.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.