Ventilátor do koupelny

Od: Datum: 16.03.14 10:14 odpovědí: 11 změna: 17.03.14 12:02

Zdravím,

budu rekonstruovat koupelnu. Záchod a koupelnu mám oddělěně, nicméně na záchodě je okno.

Rád bych dal ventilátor na zeď mezi koupelnou a záchodem, abych z koupelny mohl rychleji odvětrat vlhkost.

Má otázka zní: Je třeba použít speciální ventilátor nebo je jedno co tam bude?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 16.03.14 10:22

Nevím, jaký "speciál" máte na mysli, podle mne vyhoví běžný ventilátor, můžete zvolit variantu s automatickým spínáním podle vlhkosti nebo s doběhem, pokud na to máte připravenou elektroinstalaci.
Ale myslíte, že je moudré honit tu vlhkost z jedné místnosti do druhé? V zimě jistě nebudete mít na WC otevřené okno a bude tam vlhko z koupelny. Zkusil bych vyřešit odvětrání koupelny přímo ven...

doplněno 16.03.14 11:07:

Raději bych měl další trubku, třeba zakrytou kastlíkem ze SDK, než plíseň na WC...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.03.14 10:27

Hlavně dodržet bezpečnost,je to v koupelně.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.03.14 10:28

Není mi jasné co získáte přesunem vlhkosti z jené místnosti do hruhé. Podle mě začnete mít problémy s plísněmi na WC

Datum: 16.03.14 10:30

Když už v koupelně nemáte okno, udělejte ventilátor rovnou skrz stěnu do venkovního prostoru.

Nějak si nedokážu představit ten "ideál", a to vždy po koupání, nebo sprchování projít dvěma dveřmi na WC, otevřít okno...a pak ho zase jít zavřít.

Ohodnoceno: 1x

Od: robert525
Datum: 16.03.14 11:02

Koupelna nesousedí s venkovní stěnou a jelikož mi už jde z koupelny do záchod odvod spalin z kotle do komína, který je právě v koupelně, tak tam nechci mí další trubku.

Projít dvěmi dveřmi problém není, navíc přes léto je okno na wc, popř. v zimě mikroventilace otevřená pořád.

Datum: 16.03.14 11:05

Ovšem mikroventilace Vám vlhkost z místnosti (v takové míře v jaké je v koupelně) nevyvětrá.

Datum: 16.03.14 12:27
Prodává se ventilátorek který přesně pasuje do stodesítky trubky. To jsem vyvedl ven z koupelny. Na zdi z venku je jen mřížka 12x12 která ničemu nevadí. Je pár cm přes fasádu aby případný kondenzát nestékal po fasádě a zevnitř je otočné kolečko kterým se to dá zavřít aby z venku netáhlo když se zrovna nevětrá. Celé to stálo kolem pěti stovek a je to rozhodně lepší řešení než plesnivé kouty. orosené spláchovadlo a kachlíky na záchodě.

Datum: 16.03.14 23:50

Vřele doporučuji protáhnout přez WC ještě jednu trubku. Společně s trubkou odkouření to můžete schovat do kastlíku ze sádroše. Do té trubky dát ventilátor se spínáním podle vlhkosti (hydrostatem).

Já mám

http://www.ventilatory.cz/ven…statem-_ventilator_-1696.html

je to naprosto bezúdržbové řešení, vlhkost v koupelně je minulost, spíná si to samo a toto provedení je navíc tiché.
Měl jsem ještě jiný model a ten byl v noci dost slyšet.

Datum: 17.03.14 06:58

No vidím, že to asi budu muset takto provést.

Jaké je venkovní ukončení, resp co je tam za koncovku? (opravdu se v tom nevyznám )

Datum: 17.03.14 11:19

Na venkovní zdi sem použil tyto mřížky, jak na digestoř, tak na odvětrání z koupelny.

http://prislusenstvi-k-digest…aber-mrizka-se-zaluziemi-100/

Datum: 17.03.14 12:02

Jasné, takže klasická mřížka, to je v pohodě.

Teď ještě zjistit zda mohu do fasády udělat díru a dát si tam tenhle vývod, snad nebude mít správce domu námitky.

Fasádu máme nově asi 1,5 roku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.