Malování po štukování

Od: Datum: 16.03.14 09:52 odpovědí: 7 změna: 16.03.14 18:01

Zdravím,

Mám nově naštukované stěny a chtěl bych je vymalovat primalexem.Ale co jsem se vsude docetl, tak doporučují že stuk musí zrát mesíc?Nemáte nekdo zkušenosti po jaké době lze malovat aniž by to udělalo neplechu?Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.03.14 10:11
To je otázka do pranice. Každý malíř má svůj názor. Půlka doporučuje penetraci, půlka napřed bílí vápnem a stejně tak to bude s čekáním na vyzrání. Na nově postavené zdi bych asi opravdu nechal štuk vydýchat ale na starých zdech jsem nikdy neměl problémy. Jeden den jsem štukoval, druhý den maloval a bez žádných penetrací.
Ohodnoceno: 0x

Od: hop®
Datum: 16.03.14 10:17

Nevím, jak dlouho štuk "zraje", ale měl by být proschlý, je dobré vyčkat až celý zesvětlá, což může být podle místních podmínek i několik dní. Předpokládám, že nový štuk byl ometen nebo přebroušen, aby se odstranily nepevné částečky z povrchu. První vrstvu na nový štuk doporučuji hodně naředěným Primalexem, pak není nutná penetrace.

doplněno 16.03.14 10:45:

@auto štuk by neměl být silnější než ty 3 mm, pak opravdu praská. Štuk je určen na povrchovou úpravu omítek, nikoli na jejich srovnání...

Od: auto®
Datum: 16.03.14 10:42
Jestli je ten stuk 2-3 mm tlusty napr. na panelu, neni na co cekat. Pri tlustejsi vrstve bych par dni pockal, jestli nekde nepopraska nebo se neodchlipne. Obcas se to stane.

Od: host
Datum: 16.03.14 11:19

Suchý, teplý panelový byt - předem seškrábaná tapeta a důkladně očištěné a ometené stěny bez prachu, penetrace Sokrat, zhruba po dvou hodinách (vydatná snídaně a přečtení novin) naštukování tenkou vrstvou Keraštukem a druhý den při jedné špíně na podlaze vymalování Primalexem a následný úklid.

Venkovský zděný domek - jádrová omítka, zhruba po dvou týdnech (dalších jiných prací) vápenný štuk z dlouho a dobře uleželého namočeného vápna a jemného štukového písečku, zhruba po dvou týdnech (dalších prací) nalíčení řídkým vápnem, vytvoří se hladká běloučká tvrdá slupka. Teprve až asi po více než roce první nátěr primalexem plus.

Od: luke020
Datum: 16.03.14 15:15

Jen doplním,jedná se o staré stěny.Stěna se skládá s pálených cihel a plynosilikátu.Oškrabal jsem starý náter a penetroval sokratem pak cca 2mm stuku.Je mi jasne že budu malovat az štuk zběla jilikoz budu penetrovat a pak primalex.Ale bylo mi doporučeno pockat min 28dni prej se muže stat že štuk vykvete přes barvu při zrámí.Proto zjištuji kdo ma jaké zkušenosti,Jedná se o ložnici a nechci další měsíc spat na gaučí

Datum: 16.03.14 16:06
Nechci delat vševědoucího ale mam pocit ze vyzravat se nechával jen domaci stuk z hašeného vápna ,po dobu 10 let co řemeslo delam a používám jen hotové směsi jsem pouze přešel z keradtuku na suchy hasit jelikož kerastuk se velmi snadno odlupuje.bezne maluji druhy den po štukování a pokud se bude malovat bílou tak ani necekam na dokonale uschnuti a klidně maluji i pres mírnou vlhkost. Tónovaná barva by ale zanechala fleky a ptoschnuti potřebuje. Zrovna tak bych dnes na nové stuk nepoužil primalex ani kdyby ho dávaly zadarmo za stejnou cenu se da koupit i kvalitní barva . Takze vůbec se toho nebojte nastukovat
a vymalovat při jednom bordelu

Datum: 16.03.14 18:01

Ahoj. Co se týče dobré barvy, jsem včera v drogerii zastihnul známé malíře a ti mi řekli, že jim tam pro ně berou barvu HET. Prý ji použili i u mě. Nebyl jsem zrovna doma a fakt je dost dobrá. Nestírá se a nátěr je dokonalý. Ty ostatní se poněkud stírají a špiní se dotykem.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.