Jak vyhodit přítele

Od: Datum: 16.03.14 09:07 odpovědí: 18 změna: 16.03.14 14:56

když chci vyhotit přítele a on nechce a dělá mi zle. Co mám dělat prý ho nemůžu vyhodit nemám prý na to právo. Je to tak i když u mě nemá trvalý pobyt a byt je můj.Je možné když vyměním zámek u dveří může zavolat policii a zámečníka aby se sem dostal? Prý se mě bojí a řekl mi že když se mu něco stane tak to bude vědět policie a právníci a půjdou po mě.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.03.14 09:11

Byt je Váš ,tak na to právo máte a on nemá žádné právo se k vám do bytu dostat.Snaží se Vás jen zastrašit.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 16.03.14 09:21

Kolik vám je let, s dovolením ;)

Jak píše předchůdce,jen vás straší! Teď jde jen o to,čeho je schopný,pokud na něj zatlačíte s odchodem. Osobně bych mu sbalil 5 švestek a dal mu ultimátum. Pokud by neodešel,vyměnil bych fabku a zavolal mu,že ten a ten den v tolik a tolik hodin si může přijít pro věci ... Poslal bych to i smskou,jako aliby kdyby ...a pokud by to nepomohlo,obrátil bych se na PČR.

doplněno 16.03.14 09:23:

Pokud se s ním tedy nedá rozumně domluvit, "na hrubý pytel hold hrubá záplata" ... Vyměnit fabku a případně se obrátit na PČR

Ohodnoceno: 1x

Od: iva*
Datum: 16.03.14 11:33

prý mu musím najít bydlení

Datum: 16.03.14 11:40

to není a docela se ho bojím říká at si na nej dám pozor

Datum: 16.03.14 11:45

Nic nemusíš. Až bude pryč (v práci nebo tak) sbal mu nejnutnější věci (oblečení, hygienu) a dej mu to před dveře a vyměň zámky. Potom mu napiš (dopis, sms) kdy si má přijít pro zbytek Na to si přiveď nějakého (nejlépe vysokého a svalnatého) kamaráda nebo otce. Ne kamarádku. Chlapa. Třeba i domácího nebo něko z baráku.

doplněno 16.03.14 11:45:

*někoho

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.03.14 11:48

je mi 43

Od: cuca®
Datum: 16.03.14 11:51

Myslim si, ze vas jen strasi(nebo psychicky vydira).nema u vas trvale bydliště, takze zadne naroky nema, pokud je byt vas.. Proste mu jednoho krasneho dne zabalte veci. Klidne si prizvete na pomoc tatinka, kamarada, jestli se bojíte pritelovy reakce s az prijde domu z prace, vypoklonkujte ho.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.03.14 09:25
Jediný problém by mohl být s jeho věcmi uloženými u vás. Napište mu na jeho trvalé bydliště dop. dopis, ať si s vámi dohodne termín vystěhování. Pak si tam pro jistotu někoho pozvěte jako svědka a ochranu. Zámek vyměnte určitě hned.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.03.14 09:42

Já myslím že mužeš zavolat policii ty na něho.když pujde pryč dej mu tašky přede dveře a vyměn zámek.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.03.14 10:16

Mi to příjde jako loupež. Někdo beztrestně používá můj majetek, proti mé vůli. Na co máte právo nebo ne, to vám tady můžeme psát a stejně se budete děsit. Řeknu vám, že vás tedy pěkně zpracoval! *cert* Já bych zašla na policii, která tvrdí že pomáhá a chrání, a tam by mi přesně řekli, na co mám právo, co mohu a co nemohu a koho k tomu mám zavolat jako asistenci. Tak nabudete jistotu, že konáte podle toho, na co máte právo. A svému bývalému hlavně nevyhrožujte, nic nerozebírejte, nic nezdůvodňujte! Tohle všechno vede k tomu, že se jedna klepe a druhý je surový. Až si dáte do kupy co můžete a máte udělat, pak se narovnejte a co nejrychleji podle návodu policie vyřešte! Včetně zámečníka! Hodně štěstí a odvahu na sobě nedat znát strach.

Datum: 16.03.14 11:17

Policie neni bezplatna pravni poradna.

doplněno 16.03.14 12:41:

Tak to zase ne Ivo. Byt je tvuj, manzel to neni, je to jen byvaly pritel. Nema TP na tve adrese, nema tam co delat. pokud by te uhodil je to uz zase o necem uplnej jinem. Takove veci se neboj hlasit.

Datum: 16.03.14 11:43

prý policie neřeší takově věci když je to poprvě a neuhodil mě

Od: lotus*
Datum: 16.03.14 11:11

Jestli vám dělá zle a vyhrožuje, tím spíš a rychleji bych ho vyhodila. Klidně vyměnila zámek a věci dala před dveře (ale ani to nemusíte). Byt je váš, to on nemá právo vás obtěžovat svojí přítomností.

Datum: 16.03.14 11:47

sděkuji za odpověd ale má tu dost věcí jako je gauč televize koberec a plno oblečení

Od: moula*
Datum: 16.03.14 12:55

Vážená dámo. Chci vás uklidnit, podpořit a poradit. Mám něco podobného za sebou se svou sestrou, kterou jsem potřeboval vypakovat z mého bytu. Sděluji vám, že k vašemu bytu máte práva jen vy, nikdo jiný ! Takže tomu muži sdělte nějakou formou - písemně, dejte mu do ruky, meilem, sms Váš požadavek, aby do konkrétního data a hodiny vyklidil všechny své věci a přestal byt užívat s dodatkem, že o tomto vašem rozhodnutí informujete i Policii ČR, což skutečně formou dopisu, nejlépe na Polici Vámi osobně zaneseného, neprodleně učiňte. Po tomto termínu, bude-li něco nesplněno, volejte okamžitě Policii ČR ať přijedou, že váš byt užívá neoprávněně proti vaší vůli cizí osoba a že se cítíte ohrožena. Oni přijedou a příslušnou osobu vyvedou nebo sepíší cizí věci. Po odchodu Policie IHNED vyměňte fabku(mějte ji připravenou). Pak v nejbližších úředních hodinách zajděte na svůj obecní úřad a domluvte se s nimi, že jim tam předáte do úschovy nalezené věci po cizí osobě. A ty věci tam na svůj náklad navezte a tím pro vás vše končí. A už jen, pokud by vás ten člověk jakkoli obtěžoval, tak okamžitě před ním volejte policii, že vás ohrožuje a že se cítíte jím ohrožena na majetku a na životě. Vůbec neřešte, zda Policii voláte důvodně nebo zbytečně, Policie je vždy povinna ZDARMA řešit váš telefonát nebo jakoukoliv informaci. Chce to od Vás určitou ráznost a jednoznačnost. Na nějaké jeho bláboly, že Vy jste něco povinna nereagujte a pokud je to u Vašeho bytu nebo se jim cítíte ohrožena, okamžitě volejte Policii ČR, ne městskou policii. Vše je na Vaší straně a vyhrajete !

Datum: 16.03.14 12:16

Není to nic než obyčejné vydírání. Můžeš ho vykázat z bytu, pokud nebude chtít, zavoláš policii a ta ti s tím pomůže. Písemně ho vyzveš, aby si odvezl svoje věci a dáš mu na to nějaký termín. Je vhodné si nějakým způsobem zdokumentovat veškerou komunikaci s ním, třeba jeho vyhrožování nahrát na telefon.

§ 354 Nebezpečné pronásledování

(1) Kdo jiného dlouhodobě pronásleduje tím, že

a) vyhrožuje ublížením na zdraví nebo jinou újmou jemu nebo jeho osobám blízkým,
b) vyhledává jeho osobní blízkost nebo jej sleduje,
c) vytrvale jej prostřednictvím prostředků elektronických komunikací, písemně nebo jinak kontaktuje,
d) omezuje jej v jeho obvyklém způsobu života, nebo
e) zneužije jeho osobních údajů za účelem získání osobního nebo jiného kontaktu,

a toto jednání je způsobilé vzbudit v něm důvodnou obavu o jeho život nebo zdraví nebo o život a zdraví osob jemu blízkých, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.

Datum: 16.03.14 13:07
Zdravím. Vezměte to z druhé strany. On užívá k bydlení nemovitost bez souhlasu majitele i bez toho, že by majitel někdy v minulosti k tomu dal právní souhlas (nedala jste souhlas k trvalému pobytu). Nastěhoval se po ústní domluvě a po ústní domluvě je povinen se i vystěhovat.
Je to jako byste bydlela v bytě souseda jen proto, že jste mu před dvěma lety zalévala květiny, když byl na dovolené.
Jednou jste byli partneři, tak mu dejte lhůtu na vystěhování (cca 2 měsíce) a na té striktně trvejte. Což nemusíte, ale přijde mi to fér.
Na jeho výhrůžky nedbejte. Klidně ho požádejte, ať vám najde zákon podle kterého od vás žádá náhradu (žádná písemná smlouva = žádná náhrada).
Hlavně se nebojte. I když se rozhodnete pro výměnu zámků, policie mu vstup vymáhat nebude. Na základě čeho?
Hlavu vzhůru a držte se. M

Od: elisek1988*
Datum: 16.03.14 14:56

Normálně zajděte na policii, že má Vaše klíče a bezdůvodně a neoprávněně užívá Váš byt. Na policii jsou taky jen lidi a je fakt, že co policajt, to jiný přístup. Tak před rokem se mi stalo něco podobného, akorát z opačné strany. Bydlela jsem u přítele, byli jsme se pobavit ve městě, alkohol udělal své a my se hrozně pohádali. Přítel odešel a já zůstala. Pár minut na to telefon od policie ČR, že mám klíče od přítelova bytu a jelikož nemám užívací právo, musím je okamžitě vrátit. Nikoho nezajímalo, že tam mám věci a nábytek. Nakonec se to naštěstí vyřešilo v klidu, byl to jen zkrat vyvolaný alkoholem. Ale tím Vám chci říct, že Vám policie pomůže.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.