Jak vystěhovat neplatiče,když nemá smlouvu?

Od: Datum: 15.03.14 21:59 odpovědí: 5 změna: 17.06.14 10:02

Dobrý den,jsem majitelka domu a v druhé polovině domu bydlí můj syn s rodinou. Nevím si s nimi rady,jelikož mi již řadu let nepřispívají na měsíční zálohy na inkaso, ani se nepodílí na různých menších opravách domu.Není s nimi rozumná řeč.Trvalý pobyt tu mají,ale bez nájemné smlouvy.Když jim řeknu o peníze,tak je to pokaždé stejné...prý nemají...(mají)! Když jim řeknu,aby si našli jiné bydlení,tak mi řeknou,ať jim najdu byt! (Bydlejí tady úplně zadarmo). Prosím,jak postupovat,aby se vystěhovali?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.03.14 22:05

Pouze soudně zrušit pobyt pokud nemají k nemovitosti majetkový vztah trvalé bydliště je k ničemu neopravňuje.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.03.14 02:47

Nebudete to mít jednoduché. (Úřad nezruší trvalý pobyt, dokud v nemovitosti osoba bydlí.) Napřed musíte syna i s rodinou fyzicky vystěhovat, pak teprve můžete zrušit trvalý pobyt. Začněte písemnou výzvou k doplacení dlužné částky (min. za energie) a k uvolnění bytu k určenému datu.

Od: stc
Datum: 16.03.14 16:31

Nejdřív odpojit el, vodu popřípadě začít s rekonstrukcí domu, vybourat okna atd.

Od: navarra
Datum: 16.03.14 17:37

Dobrý den,

pokud to chcete udělat podle zákonů našich korupčníků, tak podáte žalobu na určení, že syn nemám žádný právní titul (důvod, oprávnění) ve Vaší nemovitosti bydlet a tedy že ho chcete vystěhovat. Až budete mít v ruce rozhodutí, že tomu tak je, půjdete k exekutorovi a ten ho už fyzicky vystěhuje...

Druhou variantou je, že zavoláte naše zkorumpované fízly a řeknete jim, že tam vnikl a nemá tam co dělat, ať ho vyvedou. Pokud se začne ohánět tím, že tam žije x let, tak se fízlové zřejmě otočí na podpadku a odkážou Vás na soud.

Tak asi takhle...

Od: malybell
Datum: 17.06.14 10:02
Jsem na tom jako vy.Zdědila jsem 100 let starý dům,ve kterém bydli maďarska rodina ve třech generacích.Jsou to sociální pripady,dělá z nich pouze jeden.Můj otec je tam nechával bydlet bez papíru,ze za to ten barák budou udržovat.Me by to bylo jedno,kdyby ovšem to stavení nebylo součástí firmy,kde pracujeme.Jsou s nimi neustale potíže,je to hruza a nehnete s nimi.Prý at jim koupím jiný barák.Je mi z toho zle a nikde se nedovolam,když jsou sociálně slabí že.Kdyby mi tak někdo poradil co s tim.Všichni kolem maji plnou pusu řeči typu Já bych se s nima nemazlil a vyhodil je,ale to neni tak jednoduché věřte mi.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.