Vykopané základy - zalít betonem/ztr.bednění

Od: Datum: 15.03.14 20:45 odpovědí: 8 změna: 16.03.14 08:41

Zdravím, chtěla bych Vás poprosit o rady, máme vykopané základy na zahradní domek o rozměru 5x3 m, na dně základů na asi 20 cm vrstva betonu...původně jsme mysleli, že se bude beton ručně míchat a tudíž se do těch základů dá ztracené bednění, které se vyleje betonem. Nyní jsme se rozhodli, žebeton objednáme z betonárky, protože jsme zjistli, že nás to vyjde skoro levněji :( Otázka zní, zda tedy dát do základů to ztracené bednění a vylít to i s deskou dohormady (rádi bychom to udělali komplet, když už přijede mix), nebo zda to nejprve celé vylít betonem a to ztracené začít stavět až na to (domek bude celý postavený ze ztraceného bednění). Moc děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.03.14 20:47
avatar

Zalévat zrtracené bednění pod zemí betonem je mrhání penězi, udělat základy pořádně srovnat a dát dráty a nechyt koukat a pak stavět ze ztraceného bednění, doporučuji rohy od řadu provázat roksorem stačí jen přes rohové tvárnice.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: izolace
Datum: 15.03.14 20:51

nezapomeňte HYDROIZOLACI !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.14 20:54
avatar

tak to jsem bral jako samozřejmost

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pechy
Datum: 15.03.14 20:59

to je základ, na tu myslíme, ale díky

Od: pechy
Datum: 15.03.14 20:59

děkuji za radu, uděláme to tedy tak, jak radíte

Od: hop®
Datum: 15.03.14 21:02
avatar

Kde se tam vzal ten beton? Je v něm armatura a kouká ven pro navázání dalšího betonu?
Zahradní domek bude pouze přízemní? Je na rovině nebo ve svahu?
Jak hluboké a široké máte základové pásy? Základovou desku budete mít nad okolním terénem nebo pod jeho úrovní?

Ztracené bednění s deskou zároveň nevylijete, to se rozpadne a beton bude všude. Můžete nejdřív udělat pásy, na to stačí beton na multikáře nebo namíchat z písku a cementu a průběžně betonovat a stavět další řady s armováním (až do výšky spodku desky), ono to zas tak rychle nejde a spotřeba betonu není velká. Po zatuhnutí udělat šaluňk na výšku desky a zalít mixem.

Druhá možnost je se vykašlat na ZB v základech a rovnou udělat šaluňk podle finální výšky desky a pásy vylít komplet s deskou, pokud nemáte nouzi třeba o žulové kameny, lze do pásů použít. Ale v tomto případě bývá někdy problém udržet správné rozměry a úhly desky, při první variantě si ten tvar v klidu rozměříte při skládání a betonování ZB a šaluňkem pak tento tvar jen okopírujete...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jdwo
Datum: 15.03.14 21:34

Ztracené bednění = vzlínavá vlhkost. Zrovna tak si položte otázku izolace od zemní vhlkosti té desky a zateplení podlahy. Měli byste se raději poradit s odborníkem, protože z dotazu je vidět, že nemáte ponětí. Resp. máte, ale za pár let se budete divit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zatepleni
Datum: 16.03.14 08:41

Bude to zahradní domek, myslím si, že zateplení podlah, stěn ani stropu nepotřebuje, není to určené k bydlení, ale k úschově nářadí a materiálu. Samostatně stojící garáž asi také nemá zateplení? Nebo se pletu?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.