Opěrná zídka a z ní stojky na pergolu

Od: Datum: 14.03.14 19:58 odpovědí: 1 změna: 15.03.14 21:48

Dobrý den, chtěl bych poradit s pro někoho možná banálním problémem, ale.. znáte to.

Ve svahu jsem udělal rovinu 3.5x3m a chtěl bych tam posavit pergolu 3x2.5m. Jelikož jsem musel zaseknout do svahu, potřebuju opěrnou zídku cca 60cm vysokou a cca 4m dlouhou. Z této zídky by pak šly boční stojky na pergolu. Další stojky už by byly standarně v kotvách. Moje představa je udělat opěrnou zídku ze ztraceného bednění do výšky 60cm, do ní pak navrtat stojky na trámky 10x10. Prosím o radu, jak správně postupovat. Nikdy jsem to nedělal, chci to zkusit, ale nerad bych, aby zídka resp. pergola následně spadla :) Díky. Roman

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.03.14 21:48

Nechte si u zámečníka udělat ukotvení pro svislé stojky. Z pásoviny např. 6X80 se udělají účka s vnitřní šířkou 100 mm. Vyvrtá se do nich, uprostřed svislic, otvory vodorovné D 12 mm pro stažení stojky. Na toto stojící účko se zespodu přivaří svisle kulatina D 30 mm o délce 35O mm. Tyto kotvy si nechte v zinkovně pozinkovat-není to drahé. Pak je kolmo zastrčíte do čerstvého betonu základu, na protilehlé straně do zídky za ztraceného bednění, přesně je ustavíte a necháte beton zatvrdnout. Neumím vkládat náčrtek, snad popisu porozumíte.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.