Betonové schody oprava nátěru

Od: Datum: 14.03.14 13:56 odpovědí: 7 změna: 07.08.14 11:37

Dobrý den. Chtěl bych poradit, jak trochu poopravit betonové vnitřní schody. Jeslti někdo podobé měl a jak je natřel. Co starý nátěr, musí se oškrábat, obrousit, nebo stačí jen zdrsnit a nově natřít?

A jakou barvu by jste doporučili? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 14.03.14 14:06

Barvu bud opálit, nebo nerovnosti obrousit. Dle fotky se barva odlupuje. Nejspíše bych volil odstanění staré barvy. Poté natřít dvousložkový epoxidový emailem

Ohodnoceno: 1x

Od: cuca®
Datum: 14.03.14 15:31

Dobry den.barva se vam hodne loupe, takze pokud to jen tak zdrsnite, bude to osklive po natreni.bude videt, kde byla a kde nebyla barva. Takze bych to obrousila, co to jde, hlavne tu naslapnou cast.abych se moc nenadrela tak skladanym kotoucem z brusneho papiru na brusce.

A pak navstivte prvni barvy a laky a shanejte barvu vhodnou na beton do interiéru.

Ja jsem doma natirala take schody, po nekolika letech by to chtelo poopravit.jak presne se ta barva jmenovala si bohuzel nevzpomenu.. pokud tobude mozne, nedelejte je zelene.v tomto pripade bych volila slonovou kost, ci neco bezoveho, pokud se vyrabi takovy odstin.

Ohodnoceno: 1x

Od: acer®
Datum: 14.03.14 18:33

Zelená není pěkná, chceme už jinou barvu.

Pokusím se někdy vyzkoušet, jak nejšetrněji bez zbytečného bordelu schody zbrousit. Máme brusku s pásovým šmirglem, tak možná zkusit tím.

Od: jm*
Datum: 14.03.14 18:39

Na odstranění bych použil toto na flexu. S tím se moc nenadřete.

http://www.zbozi.cz/vyrobek/kartac-drateny-bocni-125-mm/

Ohodnoceno: 0x

Od: acer®
Datum: 16.03.14 18:40

Už jsme se do toho pustili. Snažíme se ostrou škrabkou a jde to, zbytek buď nahřát, nebo flexa.

Podobné schody jsou venku a jsou v nich praskliny. Chtěl bych je natřít.

Čím mám praskliny opravit, věděl by někdo?

Díky

Od: cuca®
Datum: 16.03.14 19:56

Nasla jsem na netu, ze je vhodny epoxidovy tmel, v drogerii s barvy laky treba take neco budou mit.

Jinak přiznávám se dobrovolne, ja na tech par prasklin pouzila tmel na drevo, co jsem mela doma...ale PŠT :) odbornici by mi dali :)

Ale barva to prekryla, ted uz to je oslapane zase...taky potrebuju generalku...

Od: david58*
Datum: 07.08.14 11:37

Tak určtitě oškrábat původní barvu celou.

A obrousit potom celé schody, a poté nanést barvu na betonové schody, a to nejlépe 2x.

Pak už nemusíte nic dělat, stačí nechat barvu ztvrdnout.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.