Návrácení kauce a nájemného

Od: Datum: 07.04.14 12:32 odpovědí: 2 změna: 07.04.14 12:41

Dobrý den,

momentálně mi končí 1 letý dohodnutý nájemný vztah předčasně po 4 měsících trochu problematický nájemník( neplatil včas, dluh který nyní doplatil avšak doplatek na energií trvá-přislíbena úhrada-neuhrazeno, poškození vybavení v bytě cca 3000 Kč, které přislíbena úhrada - neuhrazeno), který sám podal žádost o výpověd z nájmu, avšak dle smlouvy je 2 měsíční výpovědní lhůtou. Výpověd oduvodnil, že se stěhuje do 300 km vzdáleného města. Jeho snahou je o co nejrychlejší ukončení a kde mi oznámil, že nalzl za sebe náhradu nového zájemce se kterým mohu podepst novou smlouvu o pronájmu. Řekněme že by došlo i úhradě dluhu. Momentálně jsem začal poptávat nájemce avšak

Můj dotaz se týká jak je to když se podepíše nová nájemní smlouva s novým nájemníkem (např 10.4) který si byt prohlédl dříve a který složí kauci a nájemné. Další den (např. 11.4) proběhne předání bytu od předchozího nájemníka a za tři další dny (14.4) by mělo dojít k předání bytu novému nájemci, avšak kdyby si to rozmyslel (např den předem 13.3) a sdělil, že o byt nemá zájem nebo že mu v bytě něco nevyhovuje o čemž prý nevěděl a že byt odmítá převzít - odstupuje od smlouvy a domáhá se navrácení nájemného a kauce, jelikož byt nepřevzal a smluvní vztah užívání bytu měl začít až (14.4).

Je možné že má na navrácení nárok? Nebo je pro mě klíčová podepsaná smlova a běžela by výpovědní lhůta? A od kdy?

Je pro mne menší riziko vše podepsat v jeden den - ukončení nájmu + nový nájem + předání bytu? A když to bude v jeden den mohu přehodit pořadí nebo sloučit do jednoho okamžiku (neuvádí se hodinové určení u podpisu)?

Děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mishellin*
Datum: 07.04.14 12:37
V techto pripadech se pouziva reservacni poplatek a kauci a najemne plati najemnik az pri pedani bytu,dle datumu ve smlouve. Ale pokud odstoupi pred predanim bytu mela by mu byt kauce nejspis vracena.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: levlef*
Datum: 07.04.14 12:41

Nechapu, proc by Vam mel novy najemnik skladat kauci a najemne driv, nez mu predate byt - to se vzdy deje az ve chvili, kdy se v byte podepise smlouva, on Vam da penize za najem a kauci v hotovosti a Vy jemu klice.

(vetsinou jsme to delala tak, ze rano jsme si od stareho najemnika vzala klice, zkontrolovala byt, rozloucila se a treba dve hodiny nato mela domluveno, ze prijde novy najemnik s penezi. Prohledl byt, prekontroloval protokol o predani bytu, stavy elektromeru vodomeru a tak, podepsali jsme a on mi predal penize a ja jemu klice). Jinak by byl sam proti sobe cokoli posilat predem a pak se s Vami zpetne dohadovat.

u Vasi otazky je to spise moralni dilema - jako slusnost by byla mu penize vratit a rozejit se, ale pokud chccete, muzete trvat na tom ze smlouva byla podepsana a musi dodrzet vypovedni lhutu. Opet ale nechapu, proc by nekdo podepisoval smlouvu driv, nez dojde k predani bytu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.