1xPříspěvek na bydlení+trvalé bydliště

Od: Datum: 13.03.14 10:50 odpovědí: 3 změna: 13.03.14 16:29

Dobrý den,mám dotaz jestli se už někdo s tímto setkal,případně co dělat.

Svobodná dcera bydlí 3 roky v pronájmu ve stejném domě jako my,ve stejném vchodě máme tudíž i stejné popisné číslo,ale číslo bytu má jiné.Před 6měsíci přišla o práci a jelikož musí platit nájem a vše ostatní a nemá jiný příjem,tak si šla zažádat alespoň o dávku na bydlení a bylo jí řečeno,že na ní nemá nárok,protože bydlí na stejné adrese,kde má trvalé bydliště.Když dcera řekla,že přinese papír od majitele bytu,že opravdu ten byt má v pronájmu, aby jí přepsali číslo bytu,aby měla trvalé bydliště tam,tak ji úřednice řekla,že na na čísle bytu nezáleží.A že není potřeba nic měnit,ale zase na nic nemá nárok.protože to vypadá,že bydlí s námi.Tak poraďte jak toto řešit.Děkuji za případné odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.03.14 11:12

k žádosti o příspěvek na bydlení se přikládá nájemní smlouva. Musíte mít dva různé byty čili dvě bytové zkolaudované jednotky. Možná může být problém v tom, že byty nejsou zkolaudované jako samostatné. Poptejte se majitele domu a ano, píšete správně, dcera musí mít trvalé bydliště v jiném bytě než vy (jiné číslo bytu).

Při kladném vyřízení by mohla mít nárok na příspěvek na živobytí, v roce 2014 činí na jednotlice který bydlí sám 3410kč/měsíc

doplněno 13.03.14 11:30:

nenechte se na úřadu odbýt, pozor - když si dcera přehlásí trvalé bydliště na jiné číslo bytu, toto číslo se musí shodovat s číslem bytu v nájemní smlouvě (aby se vám nestalo, že bude mít různé)

doplněno 13.03.14 14:46:

po vyřízení všech náležitostí s trvalým pobytem si dcera může zažádat o sociální dávky maximálně 3 měsíce zpětně

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 111®
Datum: 13.03.14 14:57

pro přiznání příspěvku je třeba: nájemní smlouva, rozpis služeb a výše nájemného, výpisy z účtu nebo složenky o zalpacení nájmu, elektřiny a plynu případně odpadů. Rozpis SIPO také. OP a evidenční list od bytu u věmž bydlí, tam bývá uvedeno číslo bytu. Trvalé bydliště na adrese uvedené v nájemní smlouvě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.14 16:29
avatar

Ať tam dcera zajde znovu s nájemní smlouvou a se smlouvami o dodávkách energií uzavřenými na její jméno. A Vy i dcera napište čestné prohlášení, že netvoříte společnou domácnost, že každá hradíte sama své potřeby, ... Pak by to mělo být bez problému.

------- Ale stejně mne to zaráží: Dcera určitě donesla potvrzení majitele, že v bytě bydlí na základě platné nájemní smlouvy a potvrzení o platbách za předchozí kalendářní čtvrtletí. Z těchto potvrzení by mělo být zřejmé, že jde o samostatnou domácnost...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.