Anhydrit a zděný bar na něm

Od: Datum: 13.03.14 09:42 odpovědí: 7 změna: 13.03.14 16:15

Hezký den všem,

mám následující dotaz:

na Anhdydritové podlaze bych rád postavil cihlový bar. Dotaz je jednoduchý unese to podlaha?

Zatížení bude cca 1,7t/m2 - hmotnost baru 1034kg - plocha baru 0,6m2

Dle podlahářů to bude problém - já si nedovdu představit, že by tomu tak mělo být. Co by se mohlo stát s podlahou?

Podle mě nejhorší k čemu může dojít je, někde praskne a sedne si o řádově jednotky mm? Je to tak?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 13.03.14 10:37

Muzete si jeste rozmackat trubky podlahoveho topeni. Pokud je tam mate. Ale predpokladam, ze jo, kdyz anhydrit.

Ohodnoceno: 0x

Od: luban*
Datum: 13.03.14 11:26

Dle mě bylo rozumnější prve vyzdít bar a potom až udělat anhydrid okolo, pokud už ale podlahu máte tak bych určitě zděný nedělal. problém je opravdu v tom zatížení, nejenže vám anhydrid popraská, ale může pracovat i delší dobu, čili vše doděláte, zapravíte a problémy se můžou objevovat pořád dokola a přeci nechcete pořád opravovat.

1.pokud je to možné vyřezal bych v anhydridu otvor na bar a postavil jej na podkladový beton

2.udělat bar ze sádrokartonu (sice nemá takovou nosnost, ale nezatíží anhydrid)

3.chodit do baru přes ulici :)

Datum: 13.03.14 11:42

Osobně bych ho udělal jako kovovou konstrukci obloženou třeba OSB deskou a s nalepeným cihelným obkladem.

Jinak když trváte na zděném tak ho vytvořte z ytongu, to nemůže vubec nic udělat.

Výsledek pak také polepíte obkladovým cihelným páskem a nikdo nic nepozná.

doplněno 13.03.14 15:04:

Jak jste vůbec přišel k té hmotnosti?

Co vím, tak ytong má cca 500kg/m3. takže když z toho postavím příčku 1m vysokou a 15cm tlustou, tak bude vážit cca 75kg

Nechcete ten bar stavět jako plnou tlustou zeď, že ne.

Datum: 13.03.14 14:16

on ani ten ytong nemá nějakou nízkou měrnou hmotnost - sice asi poloviční oproti cihle, ale pořád poměrně dost.Vychází to na cca 720kg na metr.

Datum: 13.03.14 16:15

měrná hmotnost bez lepidla je 593kg/kubík.

Bar původně měl být cca 25cm silná zeď. z cihel
Pokud bych stavěl jako plnou zeď, tak jsem u baru o rozměrech 200x120x25 na 355kg. Plocha je 0,5m2, zatížení je tedy 710kg/m2 bez lepidla!. Pokud by to nemělo být plný, tak z čeho stavět? Ze 75příčkovky, uprostřed mi zůstane 10cm škvíra. Ten tlak bude pořád stejnej, bude to na menší ploše, ale to je dejme tomu jedno, to by se asi dalo zanedbat, protože se to v tom anhydridu trochu roznese a samotnej anhydrit unese o dost víc. Ale pořád budu někde na 400kg/m2 Doporučený zatížení je 250-300kg na metr a to těch 400kg je ještě bez lepidla, který na celej bar bude tak jeden pytel, což je asi 30kg

Datum: 13.03.14 13:59

Zdravím . Osobně bych to nedělal . Pod anhydritem máte určitě polystyrén a to je ten problém. V jaké tloušťce a jak tvrdý? Budˇho vyříznout - pokud není podlahové topení. Ale je fakt , že by se vám zase lépe chladil diamantový kotouč. A nebo postavit z lehčího materiálu a snažil se váhu co nejvíce rozložit.

Tento problém můžete vidět v novostavbách tak po 2 roku , kdy se objevují spáry mezi podlahou a soklema nalepenými na zeď.

Datum: 13.03.14 14:17

Topení jsou dráty a v místě kde bude bar, tak není.

Při nejhorším to udělám ze sadrokartonu nebo tu železnou konstrukci s OSB deskama...řezat se mi to moc nechce.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.