Řetězová pila - nemaže

Od: Datum: 12.03.14 18:06 odpovědí: 7 změna: 13.03.14 19:00

Mám řetězovou pilu Black Decker o délce lišty 30 cm a zdá se mi, že je řetěz málo mazán, když se pila pustí naprázdno, tak by měla pila házet kapičky oleje, ale nehází ! Prosím o radu, jak to mazání pročistit.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wampŽ
Datum: 12.03.14 18:10
avatar

Pročistěte trubičku až do nádržky a dejte kvalitní olej na mazání řetězů/řidší/.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.14 18:11
avatar

vyčistit celou drážku řetěžu, kouknout kudy olej do ní v téká a vyčistit celou cestu. Mě na to stačí kousek třísky. Pokud se olej hromadí před touhle cestou je to jasné, kde se brzdí. To je první indicie.

Používáte předepsaný olej? Já měl problém za chladnějšího počasí a eletrické pily - byl málo tekutý a nechtělo se mu ven :)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.03.14 18:38

Fakt je, že jsem používal motorový olej M6A, který byl za chladnějšího počasí asi hustší než by pila chtěla :)) Který levný olej bych mohl použít? M4A?

Od: hujer123*
Datum: 12.03.14 18:14

Přesně tak, pročistit a nejen hadičku od nádrže, ale i kanálky v liště. Pro kontrolu sundejte lištu i s řetězem a při chodu motoru kontrolujte, zda vytéká olej z otvoru přiléhajícím k liště. Pokud to nepomůže, je třeba řešit čerpadýlko.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: vlada*
Datum: 13.03.14 01:06

Zdravím

Na převodovém kole od motoru je extentrický kroužek a na něm je pumpička oleje. Při každém otočení se pumpička zmáčkne a vytlačí olej. Občas se stane že hadička od pumpičky odpadne a nebo se ucpe. Zkuste překontrolovat.

doplněno 13.03.14 19:01:

Omlouvám se, excentrický

Ohodnoceno: 0x
 
Od: motoŽ
Datum: 13.03.14 10:07
avatar

Jak to kontrolujete? správně by to měla být olejová mlha prakticky neviditelná a mechanici mazání zkouší, že dají vytočenou pilu koncem lišty k nějakému papíru nebo lepence a na tom odstřikující olej udělá mastný flek. Jinak jak píší ostatní, překontrolovat mazací kanálky.

Já do své pily leji nějaký nejlevnější motorový olej co dům dal, nebo nejlevnější olej na vaření, ten je prakticky to, co prodávají jako ekologické oleje za 3násobnou cenu. Oleje na vaření mažou prvotřídně, možná jsou jen řidší, to ale ty biooleje také, tedy se mi zdá. Vyjetý olej nepoužívám, zdá se mi to jako prasárna. Dá se používat i starý fritovací, jen se musí přefiltovat. Olej na vaření ale časem zasýchá, takže u málo frekventované pily může zalepovat, pokud se řeže často není problém.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: vlada*
Datum: 13.03.14 19:00

Zdravím

Jak bylo řečeno, pustím pilu kousek od nějaké stěny a když nenacáká olej tak pila nemaže. Tohle je třeba kontrolovat neustále.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.