Omítky ve sklepě - nopovka s perlinkou?

Od: Datum: 12.03.14 17:23 odpovědí: 4 změna: 13.03.14 11:59

Dobrý den,

mám mírně vlhký sklep a chystám se udělat nové omítky. Mírně vlhký znamená, že jsou místy vlhké omítky s puchýři, ale podlaha sklepu je suchá. Známý mi poradil, že nemám nahazovat na zdi nové omítky, které zeď "ucpou" a potom nedýchá, ale že mám použít nopovou folii s perlinkou, kterou natáhnu na zeď a u podlahy a stropu připevním odvětrávací mřížku. Na tuto nopovku potom natáhnu omítku. Zeď by měla být potom na pohled pěkná a pod touto vrstvou bude proudit vzduch. Máte někdo s tímto postupem zkušenosti?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.03.14 20:56

to jsem ještě neslišel a tu nopovku tam připevníte jak? A když nějak budiš vrutama...na tu nopovku pak omítku- myslíte že bude držet podle mě teda na nesavém materiálu asi ne to už raději oklepat starou a dát tam na lišty sádrokarton

doplněno 12.03.14 20:57:

samozdřejmě jsen myslel starou omítku neboli stávající :-D

Ohodnoceno: 0x

Od: hop®
Datum: 12.03.14 21:33

Ne. O této technologii slyším poprvé a snad naposled, raději ani nechci poznat Vašeho známého a znát jeho další odborné názory ohgledně stavařiny, promiňte...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.03.14 21:42

Mirku, ano, vyrábí se nopovka s perlinkou pro povrchovou úpravou.

Neznám Vaše prostředí, ale domnívám se, že Vám radí špatně

Za tou nopovkou nebude proudit vzduch, zkuste dojít do stavebnin, přitiskněte perlinku ke zdi a kouřem zkoumejte, zdali bude proudit vzduch. Nebude.

Použijte osvědčenou metodu, sanační omítku.

doplněno 13.03.14 15:35:

Mirku,

Nemyslel jsem to tak, že tam bude průvan, ale že ta zeď nebude zaházená omítkou a bude dýchat díky špuntům na nopovce. *** Nebude to tak jak si představujete. Je to na delší vysvětlení. Vyberte si správnou fotku a povedeme polemiku jak se bude dýchat?

Sanační omítka je určitě dobrá, ale časem se v ní ucpou póry a přestane fungovat. Můžu Vás ujistit, že již více jak deset let je sanačka na zdi a bez problému. Hodně záleží na vlhkosti a soli.

Proto mi připadala varianta s nopovkou lepší. Ale nemám s tím zkušenosti, takže si určitě nechám poradit než se do takovéto práce budu pouštět. je jen na Vás, co zvolíte..

Ohodnoceno: 3x

Datum: 13.03.14 11:59

Nemyslel jsem to tak, že tam bude průvan, ale že ta zeď nebude zaházená omítkou a bude dýchat díky špuntům na nopovce. Sanační omítka je určitě dobrá, ale časem se v ní ucpou póry a přestane fungovat. Proto mi připadala varianta s nopovkou lepší. Ale nemám s tím zkušenosti, takže si určitě nechám poradit než se do takovéto práce budu pouštět.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.