Betonova podlaha na tramovy strop

Od: Datum: 11.03.14 21:46 odpovědí: 4 změna: 12.03.14 19:15

chtěla bych položit betonovou podlahu jako podklad pro elektrické podlahové vytápění ve starém činžovním domě. Strop je klasický, jako v těchto domech z třicátých let: trámky vyplněné struskou. Nevíte někdo, jestli to vůbec jde? Všude se dočítám jen o OSB deskách, což mám v kuchyni, stejně to trochu vrže a topení na sucho je výrazně dražší než na beton... A pokud to jde, jaký je postup?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.03.14 22:34
avatar

To chce konzultaci se statikem, ale já bych do toho nešel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.14 22:54
avatar

Je potřeba si uvědomit,jak je na tom prostor pod topením.aby se nakonec netopilo převážně tam-.Pod topení musí přijít výrazná tloušťka izolace,proto asi je výhodnější nášlapná deska a to ne z betonu.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: betonarka*
Datum: 12.03.14 09:16

ona mi ta topenářská firma tvrdí, že izolace je záležitostí podlahy, že kvůli samotnému topení tam žádná další vrstva nepřijde...a že tou mokrou cestou je to nejlepší...

Datum: 12.03.14 19:15
avatar

Nakonec budou mít topenáři pravdu,je to záležitost podlahy,ale ztráty jsou skutečně dány tepelnou izolací pod topením.Pokud nebude dostatečné,budete topit dolů.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.