Lze položit nivelace na tekutou ipu?

Od: Datum: 11.03.14 19:22 odpovědí: 14 změna: 14.03.14 08:30

Dobrý den,

řeším dilema se starším betonem. Je na pohled suchý, ale byl na několika místech vybourán kvůli rozvodům.

A i proto bych jej chtěl ošetřit tekoutou ipou.

Lze takto ošetřený povrch vyrovnat nivelací?

Něco mí říká, že to nelze, ale věřím v opak.

Děkuji za jakoukoliv odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.03.14 20:18

Lze...jen musíte místo klasické penetrace použít adhezní můstek.

Ohodnoceno: 0x

Od: hubas*
Datum: 11.03.14 20:31

Měl jsem za to, že podstatou penetrací obecně je vytvořit právě adhezní můstek. Můžete Vaši myšlenku trochu rozvést? Děkuji.

Datum: 11.03.14 20:47

lepší vyjádření by bylo "penetrace pro nenasákavé povrchy", kterou u některých firem najdete pod názvem Adhezní můstek, samozřejmě i pod jinými.

Zjednodušeně je to speciální nátěr s obsahem křemičitého písku, který zvyšuje přilnavost následných vrstev, jako třeba samonivelační stěrka.

Od: hudzi*
Datum: 11.03.14 20:50

Jesli se bavíme o tekuté lepence, jako dělá například Den Braven nebo Hasoft, tak bez problému.

Od: levant
Datum: 11.03.14 21:28

Ani, bavím se o tekuté lepence.

Takže když použiji adhezní můstek, tak to půjde? To by bylo dobré.

Já prozatím tekutou lepenku neviděl, představuji si to jako milimetrovou vrstvu gumy, ale spíš to bude jako asfalt, takže by to nemělo pružit a tím popraskat vrstva nivelace?

Od: hudzi*
Datum: 11.03.14 22:07

Spíš si to představte jako zelenošededý matný nátěr. Ono to vlastně skoro ani nevypadá,jako že by to mělo izolovat. :D

Datum: 11.03.14 22:16

Dobrý den.
Skutečně máte na mysli tekutou lepenku, jako je např. tato? http://www.denbraven.cz/podla…8-tekuta-lepenka-13-cz21.html

Potom bych dal adhezní můstek (např. tento http://www.soudal.cz/produkt/adhezni-mustek) a neměl by být problém.

Tekutá lepenka Vám vytvoří takovou relativně slabou vrstvu - přirovnal bych to jako např. když malujete malým válečkem třeba Balakrylem a na té misce se Vám pak utvoří taková tenká vrstva barvy... Není to jako guma nebo asfalt - není to moc pružné (po zatvrdnutí téměř vůbec bych řekl). Čili když na to dáte nivelizaci (a mezi tím ten adhezní můstek), tak bych se toho nebál.

doplněno 11.03.14 22:17:

hudzi: Záleží na typu lepenky. Třeba ta od Den Bravenu je po vyschnutí šedá. Lepenka od Webera je pro změnu růžovočervená .

Od: levat
Datum: 12.03.14 09:48

Myslím to, co máte v přiložených odkazech.

Na barvě snad nezáleží.

Datum: 12.03.14 08:06

Žádnej adhezní můstek bych nedával, podle mě je to zbytečnost. Navíc dost drahá.

Pod obklady se běžně tekutá hydroizolace používá a lepidlo bez potíží drží, proč by teda neměla držet nivelačka? Navíc se nebude muset řešit nasákovost povrchu, jako kdyby se nivelovalo přímo na beton.

Datum: 12.03.14 10:58

Jsem rád, že mi chcete ušetřit peněženku, ale raději zvolím s adhezním můstkem.

Ale samozřejmě děkuji za názor

Datum: 12.03.14 11:23

Podle mě je to trochu rozdíl (obklady lepené lepidlem a nivelačka). Resp. také záleží, co na tu nivelačku přijde... Jestli dlažba (lepená lepidlem), tak si také myslím, že by se to bez adhezního můstku obešlo. Ale jestli tam bude třeba nějaké slabé PVC, tak bych se bál, že ta nivelačka (bez adhezního můstku) časem popraská (resp. se oddělí od podkladu). Ale možná jsou (resp. by byly) moje obavy zbytečné.

doplněno 12.03.14 12:12:

Jojo, v podstatě každá rekonstrukce je žrout peněz . A co to bude za podlahu? Plovoučka? Mě se podařilo sehnat dubovou (3-vrstvou, horní vrstva tuším3 nebo 4 mm) za 650 Kč/m2. Ale jinak není neobvyklé, že stojí kolem 1000 Kč/m2. Tak jako tak to není levná záležitost...

Datum: 12.03.14 11:44

Měla by na tom být dřevěná podlaha. Ale to se ještě uvidí, protože rekonstrukce nově koupeného domečku je žrout peněz. A krásná teplá dřevěná podlaha je sakra drahá.

Datum: 12.03.14 13:36

Dřevěná podlaha (2 nebo 3 vrstvá) plošně lepená. Ale jak říkám, záleží kolik zbude penízků a nervů.

Je to baráček prý po částečné rekonstrukci, ale byly tam vafky, staré rozvody vody mezi koulenami (v koupelnýcch naštěstí nevé), keramický odpad. Dlažba v kuchyni na skopnutí palce. Ale už je to veselejší

Od: funas
Datum: 14.03.14 08:30

Zdravím pokud má mít ta nivelace nějakou životnot je treba použít ten adhezní můstek např: Uzin PE 280 celkově nesavé podklady je vždy nejlepší takto připravovat .V tomto případě je také duležite jak sou tyto místa prostupu široká pokud je to sířoka pár cm pro dvě měděné trubky v izolaci stačí použít meně naředěnou penetraci a posypat ji trochou kremičitého písku. podjakoukoli plovoucí podlahu je to dostačující řešení.V případě že je lepenka přímo klasicky na bázi asfaltu je je lepší Uzin PE 260 s křemíkem nejlepší i pokud byly vytrhány parkety nalepené na lepidle na bazi asfaltu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.