Co je výhodnější

Od: Datum: 11.03.14 10:42 odpovědí: 9 změna: 14.03.14 02:53

Co vyjde levněji staré parkety obrousit a nalakovat či položit pvc / koberrec...Parkety jsou položené po celém bytě


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.03.14 11:01

Pokud jsou parkety neporušené, nerozjíždějí se a je nutné je čistě jen obrousit a nalakovat pak bych je rozhodně preferoval tuto variantu i když bude pravděpodobně o něco dražší než PVC či koberec...odhadem tak 250-350 Kč/m2.Pokud je bude nutné přeložit, tmelit, vyrovnat podklad tak se bez problémů dostanete k částce kolem 900 Kč/m2.

Rozhodně bych se ale parkety snažil zachovat...přece jen dřevo je dřevo. :)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.03.14 11:07
avatar

Naprosty souhlas, jestli parkety nejsou v dezolatnim stavu, tak je prebruste a nalakujte, udelate s tim daleko vetsi paradu (muj soukromy nazor)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.14 11:11
avatar

Kluci, máte pravdu :) Také jsme uvažovali co s parketami, přece jen už byly postaršího data a ceny za opravu nebyly malé, ale volba byla nakonec jasná- trošku si připlatíme, ale budeme mít parádu:) Takže parkety zůstaly zachovány v jedné místnosti a ve druhé jsme dokonce nechali dát úplně nové.Teď jsem ráda, že je máme, že jsme nepodlehli nižší ceně u lina nebo tak:) Takže za mě parkety, i když to bude trošku dražší:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.14 11:12
avatar

hlavně bych na ně (v případě pokrejvání) nic nelepil - uvědomte si, že parkety (a právě zvlášť starý, který dodají bytu hodnotu autentičnosti) jsou malej poklad - a dostávat z nich to lepidlo je zoufalost, jistě i drahá, ale hlavně destruhující (zažil jsem, že při odstraňování koberce (to bylo mimochodem ve starém městském paláci) se i přes mohutný používání ředidla některý parkety vytrhávaly i s tím kobercem... - totální idiocie); na jak dlouho se asi tak pokladá takové lino, koberec?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.03.14 12:08

Ahoj. Já jsem si také nechal přebrousit všechny místnosti s parketama-vlisy a potom sám nalakoval 4x epoxy lakem. Nyní to vypadá, jako by na podlaze leželo sklo. Ale, pozoruji, že ta vrstva, po asi 15 letech, pomaloučku slábne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.14 15:06
avatar

I když jsem několikrát dřel na broušení různých typů parket(vlýsek),rozhodně neodmítám na ně položit(nelepit)koberec.Lino v žádném případě,skoro vždy se po čase prošlape vzor těch parket.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.14 02:53
avatar

parkety sice nakonec vidět jsou (spíš se tak jemně zračí v dobrém osvětlení, samozřejmě závisí na míře toho ošlapání), jenže myslím, že až se po nějakém roce na linu objeví ta jemná struktura parket, budou už na něm taky ještě nápadnější prohlubně po něčem, co na linu nějakou dobu stálo, někde třeba bude lino poškrábanější, takže tmavší, v horším případě bude někde i nějaký flek od umělé hmoty, co reagovala s linem...; kromě toho ovšem taky na tom linu můžou být položené koberce nebo koberečky, takže to všechno není ani moc nápadné; lino prostě nevypadá po letech stejně jako po pokládce, ale to ještě není výrazný argument pro položení koberce

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlada*
Datum: 11.03.14 19:19

Zdravím

Už jsem to dělal u kamaráda. Brusku si půjčil z půjčovny, sice musel složit vratnou zálohu, ale jinak bez problémů. Dřevo, které se obrousilo se smetlo a smíchalo s lakem a tím se zatmelily větší spáry v parketách. Znovu se přebrousilo a nalakovalo. Brusky musí být dvě. Jedna velká na větší plochy a jedna malá na dobrušování okrajů. Až bylo vše hotové, dodělávala se ještě jedna místnost a tu jsme dělali ruční flexkou s nástavcem na brusný papír za 120 Kč. Nesmělo se moc tlačit, aby se parkety neprobrousily, ale po chvilce práce byl výsledek lepší jak s bruskou z půjčovny. Flexka za 350 Kč, nástavec za 120 Kč a brusné kotouče jeden kolem 10 Kč. Za jeden den asi 60 m2 plochy. Ale musí se fakt opatrně.

doplněno 11.03.14 19:21:

Těch brusných kotoučů ale padlo asi 30 různé zrnitosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.14 20:31

Překrýk parkety kobercem je jako nalepit na obraz od Picassa plakát od Vietnamce.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.