Zábradlí co je lepší?

Od: Datum: 11.03.14 09:13 odpovědí: 12 změna: 11.03.14 21:56

Dobrý den, budu si dělat obložení schodů + zábradlí sám. (nechci platit firmě šílené peníze) co je lepší vyrianta pro uchycení sloupků, boční nebo vrchní a pokud vrchní stačí hmoždinky ukotvit pouze v dřevěných schodnicích nebo je potřeba vrtat díru přes schodnici a i do betonových schodů? Díky za odpověď Jedličkář

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 11.03.14 09:20

To zalezi jakou bude mit zabradli primarni funkci. jestli hlavne okrasnou nebo i uzitnou. Uchyceni je asi jedno, ale vrtal bych az do betonu.Peknejsi byva uchyceni z boku.

Mimochodem, hmozdinku do schodnice nechytnete, na to staci vrut.

Ohodnoceno: 0x

Od: jedlickar
Datum: 11.03.14 09:25

Díky za odpověď. Mě jde o to, aby když to navrtám do betonu, aby se mi ten schod nějak třeba nerozpadl nebo neuštípl.. (je to v novém RD). Jinak zábradlí bude plnit funkci jak estetickou tak ochranou protože máme 2 malé děti tak aby se něco nestalo. Musí to dobře držet.

Datum: 11.03.14 10:02

Jestli mate strach o schod, tak chemicka kotva+zavitova tyc. Vydrzi to i tak vice nez hmozdinka.

Datum: 11.03.14 09:32

Pokud to je i pro bezpečnost tak boční je pevnější.

Datum: 11.03.14 09:34

Děkuji, to jsem potřeboval vědět.

Datum: 11.03.14 09:35

A ještě se zeptám, to se kotví čistě jenom na hmoždinky + vruty nebo i jinak?

Datum: 11.03.14 09:52

Muzete jeste dat chemickou kotvu. Ja jsem pouzil ocelove hmozdinky.

Datum: 11.03.14 10:17

Takto se dá velice těžko odpovědět .Schodů je spoustu typů a velikostí a jenom vy víte které zábradlí by vám tam pasovalo. Když dáte vrchní ,tak si uberete šířku schodiště a bude to komplikované na údržbu .( vytírání kolem sloupků) Každopádně zábradlí musí být velice pevné. Je nepříjemné , když se o něco opřete a ono se to pod vámi vlní. Z toho důvodu je také dobré kotvit zábradlí v nějakém místě na zeď- pokud to jde. Když jsem to řešil doma já , tak jsem obešel spoustu sousedů a snažil jsem se vybrat to co by pasovalo mně. Musíte skloubit estetiku a praktičnost. Pozor také na výběr dobrého laku , aby např. neklouzal.

Datum: 11.03.14 11:52

Ještě se zeptám na tu chemickou kotvu. opravdu to drží tak jak je deklarováno? Aby to třeba po dvouch letech neztratilo na lepícím účinku. Já moc lepidlům nevěřím

Datum: 11.03.14 12:26

samuraj - co já mám zkušenosti v praxi , tak to drží ještě líp než je deklarováno . Podmínkou je ale dodržení technologického postupu a samozřejmě soudržnost toho materiálu v kterém ta chemická kotva je.

Jinak také nemám moc důvěru v lepidla. Co je přivařený je přivařený.

Datum: 11.03.14 14:30
Kotva je v principu dvouslozkova neezpanzni PU pena. Drzi to jako cert. Dokonce az tak, ze je vhodne konec xavitove tyce ci jde do betonu zbrousit na plocho. Kdyz ti budete nekdy povolovat a bude kousla natice, tak muzete vytocit celou tyc. Kdyz neni splostena.

Datum: 11.03.14 21:56

Je mnoho způsobů jak na to, záleží jaký máš možnosti. Máš nějaký větší vrták na vyvrtání trnu do schodu, na kterej navlékneš sloupek? A podobný vrták na vyvrtání do sloupku? Abys nevymyslel nějakou technologii a pak nezjistil, že na to nemáš věci čím to udělat. Nějaká 12, či 14 hlazenka je zoufale málo, to pruží.

V každým případě to chce až do betonu, skrz stupen.

Obložit betonový schody dřevem, má-li to k něčemu vypadat, je na dlouhý povídání, ukotvení sloupků je jedna z posledních věcí co je třeba vyřešit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.