Zateplení - tloušťka izolantu

Od: Datum: 09.03.14 19:58 odpovědí: 18 změna: 12.03.14 17:02

Dobrý večer,už jsem tu měl pár firem,aby spočítaly tloušťku izolantu.Každý tvrdí něco jiného.Mohl by někdo říct ,podle čeho se řídit.Samozřejmě firmy chtějí vydělat a nejlépe by na stěnu hodily metr izolantu.

Mám Rd z 60 let z plných cihel,,podsklepený,dvoupatrový,okna plastová (Izolační dvojsklo 4 mm vyplněné argonem 1,12 W/m2K ),strop zateplen rockwool 30cm.Jedna kratší stěna má cca 35cm.

Podle mne ,jsem laik,by 100 mm eps stačilo,nebo ne? Někteří říkají,že 60 cm nemá význam zateplovat.

Děkuji za odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.03.14 20:06

Macku, budeme počítat spolu a vy si rozhodnete, kolik cm izolantu je třeba.

Ale nejdříve sdělte, jak silné zdivo máte. Opravdu 60cm plné cihly? Je celá stěna z cihel? A co překlady nad oknem a dveřmi. Velikost a počet oken..

Bohužel okna máte ty nejhorší, co se vyrábějí.

Izolace stropu je OK.

doplněno 09.03.14 20:14:

šířku stěny!

doplněno 09.03.14 20:51:

OK, začnu tedy od šířky 60cm, plná cihla. Tepelný odpor nových domů se pohybuje od R=5-9 WmK. Vaše zdivo je 60cm, R=0,75. 10cm EPS 70F je R= 2,5, Vata NF je horší, vata TF je malinko lepší. Viz:

když dáte 10cm tak je to 2,5+0,75= 3,25. Když dáte 20cm, tak 5+0,75 = 5,75

Již víte kolik máte dát EPS? Vata je o 100% dražší, více lepidla a hmoždinky, které u EPS nemusíte. Zateplení jedné stěny, třeba severní, je přeci nesmysl, páč v zimě je zima kolem baráku . Sluníčko moc nesvítí a po 15 hodině již skoro nic.

Rád bych se dozvěděl, kde se uvádí "Uvádí se že 80cm stěna z plné cihly je jak 5cm polyše"

škoda, že jsem na Vás netlačil více na ty trojskla..

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.03.14 20:12

Dobrý večer ,

jestli je stěna celá z cihel,tak to nevím.Když jsem před léty dělal rekonstrukci,tak všude,kam jsem vrtnul byla cihla.Překlady asi nějaké ičko,fakt nevím.Plocha zateplení cca 90 m2 a z toho okna zhruba 6 m2.Okna v době kdy jsem je kupoval byl průměr .V té době nebylo moc peněz a nějaké trojsklo bylo cenově trochu jinde

doplněno 09.03.14 20:17:

tak izolaci stropu jsem konzultoval u Vás.Taky to šlo poznat,ikdyž nebylo moc zima

Datum: 09.03.14 23:03

Ahoj. Jen pro příklad. Před několika lety, psali v okresních novinách, že v Železném Brodě postavili někde u náměstí ,,nízkonákladový dům,,. Zdivo mělo být poskládáno z betonových tvárnic od firmy OSP-BAK o rozměrech 20x50cm. Na tu byla nalepena izolace z EPS 20cm. Jak to může nájemníkům všechno fungovat, nevím. Na střeše měly být nějaké kolektory.

doplněno 09.03.14 23:06:

Jinak si myslím, že jakékoliv zateplení je dobré a přínosné. A zapřemýšlet, o hladkosti líce fasády, ohledně budoucího zašpinění .

doplněno 10.03.14 22:43:

No jo. Nízkoenergetický, je ten správný název. Někdy, si za boha nemůžu vzpomenout na správný termit. Po čase si na to možná všichni zviknete. Už to tak prostě mám. Ahoj.

Od: luke237
Datum: 10.03.14 02:44
On bude vtip v tom "nizkonakladovem". To neni zadna definice, takze jestli tim stavitel myslel, ze mesicni naklady na energie jsou v nem nizsi nez v beznem dome v danem miste, tak pod tim se muze skryt uplne cokoliv, vzhledem k tomu jak mizernou energetickou narocnost maji typicke (stare) domy.
Neco jineho by bylo, kdyby ten dum byl "nizkoenergeticky". To uz nejak definovano.

Datum: 09.03.14 20:20

tak zateplit se dá třeba jen ta nejhorší stěna nebo třeba jen severní strana, je více voleb. pokud byste měl stěny cca 60cm, je to opravdu na zvážení, ale 10 cm je docela málo. Dejme tomu, že tedy zvolíte max 10cm, v tom případě bych zkusil vatu.

Datum: 09.03.14 20:31

Síla izolantu lze spočítat dle složení zdiva. Navýšení ceny při zvětšení síly izolantu je oproti celé investici to nejmenší.

Od: jendad
Datum: 09.03.14 20:40

Když jsem šmejdil na amerických diskusích(posrtavil jsem domek two by four) , tak stavěly stěny maximálně 15cm až 20cm stěna (uvnitř je vata) . A to i na aljašce . Do stropu až 30cm . Vy ale nemáte novostavbu , tak bych dal maximum 15cm na stěnu .

Uvádí se že 80cm stěna z plné cihly je jak 5cm polyše (vaty)

Doporučuji přečíst http://hestia.energetika.cz/encyklopedie/3.htm

Datum: 09.03.14 22:18

Pane Cukrář . Jestli jste si odkliknul tu tabulku , tak pálená cihla má lambdu 0,8w a polystyren 0,04w .Takže na stejnou izolaci vám stačí 1/20 polystyrenu toho co plné cihly .Nebo se mýlím?

Datum: 10.03.14 07:38

OK, Jendo, když odmyslíme zaokrouhlení, tak třeba i máte pravdu, ale co tím jste chtěl říci...? (já mám jinou hodnotu lambdy na cihlu)

Od: luke237
Datum: 10.03.14 02:53
stavěly stěny maximálně 15cm až 20cm stěna
15cm=6" (2x6)
20cm=8" (2x8)

Je velky rozdil, kde na Aljasce takovy dum postavili. Takove Juneau je jeste docela teple. Naproti tomu Anchorage je brutalni. Oni jsou ale schopni postavit to z 2x6 i v tom Anchorage. Oni proste nic lepsiho bezne postavit neumi. Samozrejme najde se par samostatnych samostavitelu nebo firmicek, ktere nejake energeticke uspory zajimaji, ale vetsina firem to masti na jedno kopyto stejne jako dole v US48.

Take je velky rozdil v cenach energie, takze nektere energeticke upravy se v severni Americe vubec neyplati delat. Energie je v USA levnejsi nez v Evrope a kdyz k tomu jeste pripocitate pomer platu v USA a CR, tak je to jeste tolikrat levnejsi. Jestli nekdo plati $250 nebo $300 mesicne za topeni, tak to ho nezabije. Tech $50 vydela za 2 hodiny. Kvuli tomu nebude platit dalsich nekolik tisic pri stavbe noveho baraku za obaleni baraku polystyrenem a navic platit vyssi hodinovou mzdu te firme, co mu to bude delat, protoze to bude jedina firma ve meste, ktere neco takoveho dela. Misto toho si necha postavit obycejny barak jednou z desitek firem ve meste a bude platit tech $50 mesicne navic.

Datum: 10.03.14 12:09

Pane Milane,tak na trojskla tehdy nebylo( dělala se střecha,podlahy,voda el. prostě vše),ale na druhou stranu dnes to mrzí :)

Měl jsem nabídku na 100 eps za skvělou cenu,ale s tou 200 bych se dostal jinam.Topím plynem,takže bych chtěl nějakou kačku ušetřit. Ještě nechám asi vyfrézovat komín a nějaký automat na topení. Jinak děkuji za vysvětlení ( všem ) .vím,že čím více izolantu,tím méně spotřebuji energie na vytápění.Jen mě tak nějak zarazilo,že na 60 cm zeď chtějí dávat 200mmm eps.Někteří tvrdí 100,že 200 se finančně nevrátí.Ale při cenách energií a vládách ,které se střídají,asi ceny dolů nepůjdou.Soused má prakticky totožný barák.Na něm 100 eps a vypadá to tak nějak brutálně.Myslím ty okna utopené.To až manželce řeknu ,že bych tam dal 200.Už se na to těším :) Ptal jsem se i souseda,jestli mu to pomohlo,protože to by mohlo být vodítko.Ale z těch keců jsem byl hodně chytrý.Takže odtud moudra brát nemůžu.Ještě jednou díky

Datum: 10.03.14 16:57

Macku, to by chtělo debatu on line. Na některé fasády se dává i 40cm EPS a nemají okna jako střílny. Jen se musí vědět jak na to. Dávat ale na cihlu 44 STI, 20 cm EPS se opravdu nevrátí...

Polystyren šel opět nahoru...

doplněno 11.03.14 08:26:

asd, prosím, přeložte mi tuto větu, páč si jí vykládám různě?

"eps 100 za skvělou cenu = dvě vrstvy."

díky

doplněno 11.03.14 10:02:

Pokud má 100 "zadarmo", tak může slepit 2x 100 = 200

Hm, tak to mne nenapadlo, přestože jsem taky slepoval 2x10 cm, ale pak vyměnil za 20cm.

doplněno 11.03.14 11:31:

tak netvrdím zadarmo.Mám 1m2 za 35 kč.Je to nový eps...

Velice Vám přeji takto levný polyš, ale jaké je to tloušťka, když se dneska pohybuje za kubík okolo 1200Kč i s daní...(10 cm za 120Kč)

příklad průměrné kvality:

Od: asd*
Datum: 11.03.14 09:25

Pokud má 100 "zadarmo", tak může slepit 2x 100 = 200

Od: asd*
Datum: 10.03.14 23:39

Okna je dobré posunout na okraj zdi, pak z toho střílna neni.

100 mi přijde hodně málo, jsem pro min. 150 a lépe 200. Rozdíl v ceně a návratnost jde spočítat. Energie levnější nebudou a podle mne se to vyplatí. Cena za eps je v celkových nákladech malá položka a rozdíl až tak velký nebude. Další věc je pohodlí - dům chladne pomaleji i se v létě pomaleji přehřívá...

eps 100 za skvělou cenu = dvě vrstvy...

Datum: 11.03.14 10:44

tak netvrdím zadarmo.Mám 1m2 za 35 kč.Je to nový eps.

doplněno 12.03.14 09:52:

mám to přes známého,který to bere na větší státní zakázku.Nekrade to,jen v tom velkém množství je prostě cena jiná a bez dph.Takže mám domluveno předběžně 100 m2 100mm eps

Datum: 12.03.14 09:57

Doporučuji tedy 2 vrstvy a překladat spáry přes sebe .

Datum: 12.03.14 10:41

"Nekrade to,jen v tom velkém množství je prostě cena jiná a bez dph."

A jak to vyúčtuje?

Cenu bez DPH zaplatí státní instituce, peníze co dáš známému jdou do jeho kapsy a ty neodvedeš DPH.

Takže je to podvod, krádež a neoprávněný odpočet DPH.

Daňový únik je ve světě po vraždě nejzávažnější trestní čin.

Datum: 12.03.14 17:02

Macku, za tu cenu ho nikdo nekoupí!

Ani ve velkém. Páč jsme minulý měsíc naskladnili přes 2150 kubíků EPS za daleko vyšší cenu.

Vám ale přeji tuto cenu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.