Neodemknutelný zámek vchodových dveří

Od: Datum: 09.03.14 08:48 odpovědí: 7 změna: 09.03.14 13:18

Dobrý den, mám problém s vchodovými dveřmi do bytu.

Zjednodušeně napsáno. Asi před rokem bouchlo topení a vyplavilo 2/3 bytového domu. Vše jsem vyházel, byt vysušil a zamknul. Asi před půl rokem jsem byl na bytě naposledy a teď už se do něj nemohu dostat. Zasunu klíč. Jde s ním volně otáčet. Ve chvíli, kdy by měl odemknout nebo zamknout, už se nepohne a klade nepřekonatelný odpor (rukou _ nechtěl jsem ho ulomit). Vstříkl jsem olej _ žádné zlepšení. Jediné co mne napadá, že srezla ta závorka zámku s pláštěm vložky. Nějaká zkušenost s podobným případem? Klasická FABka, z venku koule, rám dveří ve "výkroji" kam doléhají dveře lehce orezlí. Další informace případně doplním...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.03.14 10:16
avatar

Zámečníka nebo rozlomit vložku, občas se podaří vložka rozhýbat poklepáním kladívkem na vloužku, ale oprav du málokdy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.14 10:54
avatar

Zkuste jednou rukou potočit klíčem a druhou rukou pohnout s klikou. Já to tak mám ve sklepě a u domovních dveří. Musím stisknout kliku. Ani moc, ani málo. Tak akorát.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 09.03.14 10:56

To pujde ztuha, kdyz ma kouli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.14 10:59
avatar

Vsuneš klíč a kousek s ním volně otočíš? A pak, když má začít odemykat to už nejde? Rozumím tomu správně?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janis
Datum: 09.03.14 12:42

Rozumíte tomu správně, jen zpřesním, že klíčem lze otáčet volně až do "hraničních" poloh, kdy už by měl "cvaknout", tedy odemknout nebo zamknout.

Jinak zatím děkuji všem za příspěvky...

Datum: 09.03.14 13:18
avatar
Jakej máš štítek? Bezpečnostní nebo klasika? Jde sundat? Kdyby jo, tak pod štítkem rozvrtat dveře až do zámku a zkusit tam stříkat nějaký mazivo.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.14 12:36

Ahoj. Tak, než cokoliv nějak zmorduješ, by se asi mohlo ve fázi pohybu klíčem(navolno), by mohlo pomoct na ty dveře, konkrétně na kouli ťukat, a tak by mohlo dojít k následnému odlepení zarezlých dílů zámku. Potom, když by se podařilo rozlomit vložku, záleží jak je moc chráněna dveřním kováním, by se mohlo dát více síly na ty přenosy síly-tlaku na zamčené závory ve futrech. Pokud tohle nebude ve tvých silách, bude nutné se rozhodnout a spočítat si, jestli nebude levnější si povolat odbornou zámečnickou firmu. Tohle odemčení zámku stává kolem 1500 Kč. Pokud si ty nové-náhradní dveře seženeš levněji, můžeš je začít nějak mordovat. kolem toho kování, pantů ( zřejmě se, ale budou ty dveře otvírat dovnitř) a atrd. Rozepření futer heverem, může způsobit jiné potíže. Dále, jaké je to patro a jak by se do bytu dalo dostat oknem?

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.